Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Układ z czterech przewodów czy z sześciu przewodów


MARiOLiNi

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Zastanawiam się nad zmianą standardowych przewodów hamulcowych na Goodridge w stalowym oplocie.

Mam kilka pytań:

1. Warto zmieniać czy nic to nie da? Większe bezpieczeństwo, bardziej czuły hamulec?

2. Czy mam 4 przewody czy 6?

3. W najbliższym czasie muszę zmienić klocki i tarcze z tyłu, a z nimi zmieniłbym też płyn na MOTULa DOT 5.1. Zmieniać teraz tylko klocki, a z płynem i przewodami poczekać do wiosny czy od razu wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie lepiej jeżeli zmienisz też płyn przy okazji wymiany tarcz i klocków,płyn jest równie ważny jak reszta.Zwłaszcza że autko ma już pare lat i nie wiadomo czy ktoś przed tobą to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszytko co poprawia bezpieczeństwo jest dobre.Pytanie tylko czy wykorzystasz potencjał nowych przewodów i płynu.Płyn wymieniać należy co dwa lata.

Nie ma znaczenia czy wymienisz na wiosnę czy na zimę.Wymień wszystko razem.Sprawdź stan przodu ,bo może warto zainwestować w większe tarcze które na pewno poprawią hamowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody do twojego auta w stalowym oplocie kosztuja ponad 500zł oczywiscie firma GOODRIDGE

i masz zapewne 6 przewodów

zmieniajac na przewody GOODRIDGE bedziesz miał bardziej czuły hamulec

ori przewody kpl z aso pewnie taniej tobie wyjdzie

ja tez sie zastanawiam nad wymiana na stalowym oplocie ale to mega sianko połowe tego bede miał w aso po rabatach

tak jak kolega pisał wyzej wymien sobie na wieksze tarcze , dobry klocek i czesciej wymieniaj płyn

ja u siebie juz zakupiłem wieksze jarzma pod 312mm wymienie przewody na ori nowy płyn, tarcze i klocki i to bedzie dobry efekt hamowania

jesli bedziesz pewny ze wykorzystasz potencjał tych przewodów to mozesz zainwestować te kilkaset złotych

pamietaj sportowy płyn musisz wymieniac raz w roku a nawet częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...