Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wycieraczek, kierunkowskazów i podświetlenia


mbedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, tym razem w aucie mojego syna A4 Cabrio B6 po deszczu znikają kierunki, wycieraczki i podświetlenie deski, czasem padnie aku. Auto odpala normalnie i jedzie, światła działają dodam też że nie są kontrolowane przez żaden moduł który informuje o np spalonej żarówce nie jak u mnie w takim samym aucie gdzie każda żarówka kiedy się spali wywala mi błąd na zegarach. Wyciągałem fotele podłoga sucha jak Sahara ściana grodziowa również, skrzynka ECU chyba nigdy nie otwierana też sucho jedynie pojawia się kapanie i wilgoć na prawym fotelu bo moduł elektrycznego fotela przestał przesuwać fotel. Moje pytanie jest proste który element odpowiada jednocześnie za wycieraczki i kierunki? Czy jest to moduł centralnej elektryki ten za skrzynką bezpieczników na wysokości lewego kolana kierowcy pod deską czy ma na to wpływ moduł komfortu bo nie wiem gdzie szukać przyczyny. Zacznę od odpięcia modułu fotela bo jeśli tam jest woda to może zwierać i wywoływać takie problemy ale z tego co wiem to moduł siedzenia jest bezpośrednio połączony z modułem komfortu bo tam idzie wiązka komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega wyżej, za wszystkie te funkcje odpowiada MCE który jest tak jak piszesz po lewej stronie pod kierownicą.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Z modułu fotela pasażera wylałem wodę. Mało kto wie kto nie ma Cabrio że jest tam moduł jak w modelach z pamięcią. Kapiąca woda spływała centralnie na niego w tak małej ilości że podłoga pod fotelem była sucha a woda w nim spowodowała zwarcie i w MCE 25 błędów a w MConf 17 błędów które mogły być wywołane właśnie tym. Moduł po otwarciu zielony i raczej do wyrzucenia. Wyczyściłem go i dałem na kaloryfer ale raczej nie żyje. Jutro sprawdzę a jak nie to szukamy nowego (czytać używanego hihi) ale wielkie dzięki za próbę pomocy kolegom. Zostaje mi rozwiązanie problemu z moim Cabrio opisany w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...