Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalenie po dłuższym postoju.


radonach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem podczas dłuższego postoju około 8 godzin i postawieniu samochodu pod  górkę muszę chechłać przez około 20s.

Dodam że jak stoi z górki pali na dotyk czy to na minusowej temp. czy na plusie.Wymieniłem filtr paliwa ,uszczelkę pod pompą vacu,paliwo z pompki z baku podaje ,paliwo w przewodach nie cofa się.

A czy może mieć coś wspólnego czujnik temp. paliwa może on jest niesprawny.

Miał ktoś już taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak opisujesz są typowe dla cofającego się paliwa :P

Być może po przewodach paliwowych tego nie widać ale może opróżniać się z paliwa szyna paliwowa w głowicy.

Przyczyną takiej usterki są zazwyczaj uszczelnienia pompowtryskiwaczy .

Jak stoi pod górkę to po nocy odpala choć na chwilkę i gaśnie , czy od razu trzeba chechłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radonach napisał:

Tak jak napisałeś chce odpalić na chwilkę i gaśnie a potem tylko chechłanie.

To raczej uszczelnienia pompek są OK jak na chwilę zagada :decayed:

Kiedyś miałem identyczne objawy w Audi A2 1,4 TDI ( konstrukcyjnie to samo, tylko silnik skrócony o jeden cylinder ):D

Dla wyeliminowania lub potwierdzenia winy reszty układu paliwowego podłączyłem zasilanie i powrót paliwa do pięciolitrowej bańki napełnionej napędem ( na zasilaniu założyłem filterek paliwa od malucha :D)

Po odpowietrzeniu układu auto zostawiłem na na noc z bańką stojącą na podłodze garażu i problem z odpaleniem dalej występował, przy postawieniu bańki na dachu auta następnego ranka odpalał od strzała :)

Z dedukcji wynikało że winna może być tylko pompa tandemowa ( jej uszczelki wymieniałem już wcześniej i nie pomogło ).

Po założeniu w miarę świeżej używki problem zniknął i od czterech lat się nie pojawił :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...