Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przy niskich temperaturach szarpie, po wbiciu wstecznego bardzo długo "myśli" zanim ruszy


rafalinsky1906

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odkąd zaczeły się zimniejsze dni (temperatury koło 0'C) po odpaleniu i wbiciu wstecznego auto bardzo długo "myśli" i zanim zareaguje na wciśnięty gaz, gdy sie doda ciutke za dużo gazu to jest takie mocniejsze szarpnięcie, dlatego jak zostawiam auto na noc to muszę ustawiać się przodem do wyjazdu... Jednakże dzisiaj zauważyłem, że po ruszeniu do przodu i podjechaniu do skrzyżowania koło domu oraz zatrzymaniu się do "zera" chcąc się włączyć do ruchu auto także dość długo reagowało i ledwo ruszyło.

Jakiś minimalny wyciek mam ze skrzyni, widać pod spodem na kanale.

 

Dodam, że auto po ruszeniu jak chwile poszarpie później "jedzie" idealnie. Na ciepłym skrzynia świetnie zmienia biegi. Olej zmieniany ok.40tysiecy temu.

 

Macie jakieś pomysły? Wiem, że koszty mogą być kolosalne? Może to kwestia uszczelnienia skrzyni i zmiany oleju? Orientujecie się gdzie w Krakowie lub okolicach znajdę serwis, który wymieni olej i przy okazji zlikwiduje wyciek? Skrzynia prawdopodobnie to multitronic. A4 B6 1.8T BFB 2002r. Nie mam trybu "sport".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo samo przeszło. Chyba za mało używałem wstecznego biegu:) Będę za pare tysięcy zmieniać olej, zobaczę jak po wymianie oleju. Nie wiem tylko czy powinno się wymieniać dynamicznie czy normalnie spuścić na zimnym? Krążą różne opinie i mam mętlik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...