Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zarejestrowanie auta -opłata akcyzy online

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

sprowadziłem auto z niemiec. Chcę zapłacić akcyzę online poprzez serwis Puesc.gov.pl. Robił to już ktoś ? Auto kupione za 2800euro do poprawek z kilkoma usterkami oraz z rdzą w kilku miejscach. Czy jak wpisze wartośc 2800 euro to nikt tego nie zakwestionuje ? Zaznaczyć opcję "uszkodzone bez opinii biegłego" czy sprawne ? Mam blachy niemieckie. Jak sytuacja z przeglądem, diagnosta wpisze że brak tablic czy wpisze te niemieckie ? Gdzieś wyczytałem, że będę musiał też podać nr tablic lawety która przywiozła to audi. Pomoże ktoś ? Pozdrawiam

Edytowane przez BlackRider

Opublikowano

Robiłem zapłatę akcyzy online. Całkiem wygodny system - potwierdzenie zapłaty było na 3 dzień roboczy.
System przyjmie każdą wartość pojazdu - jest jednak pewne ale ... Gdzieś czytałem, że w ciągu 90 dni (tutaj mogę się mylić) mogą zweryfikować sumę i trzeba będzie dopłacić.

Nie trzeba mieć tablic. W wydziale komunikacji uzupełniasz oświadczenie o ich braku.

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, tevion86 napisał:

Robiłem zapłatę akcyzy online. Całkiem wygodny system - potwierdzenie zapłaty było na 3 dzień roboczy.
System przyjmie każdą wartość pojazdu - jest jednak pewne ale ... Gdzieś czytałem, że w ciągu 90 dni (tutaj mogę się mylić) mogą zweryfikować sumę i trzeba będzie dopłacić.

Nie trzeba mieć tablic. W wydziale komunikacji uzupełniasz oświadczenie o ich braku.

Rozumiem :) Widzę, że kiedyś wysyłało to się do Urzędu Celnego a teraz do Skarbówki. Także wybieram mój urząd skarbowy, robię przelew na ich konto i czekam. na potwierdzenie. Z tego co wyczytałem to mogę się upomnić za zaniżoną stawkę do 5-6 lat :D

Opublikowano

Urząd właściwy do przekazania akcyzy to chyba Nowy Targ niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, tevion86 napisał:

Urząd właściwy do przekazania akcyzy to chyba Nowy Targ niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Już sam trochę zgłupiałem. Faktycznie w instrukcji jest wpisany urząd z Nowego Targu i jego nr konta. Z drugiej strony na początku jest możliwość wyboru US z mojego miasta. TY Kolego wpłacałeś na ten nr konta urzędu z Nowego Targu ? Ktoś jeszcze może potwierdzić ?

Opublikowano
Urząd właściwy do przekazania akcyzy to chyba Nowy Targ niezależnie od miejsca zamieszkania. 
Wpłaca sie do Nowego Targu

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, pajacek69 napisał:

Wpłaca sie do Nowego Targu

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Extra, dzięki :)

Opublikowano
  • Autor

Mam jeszcze pytanko. Mam tą polisę 30 dniową OC. Ktoś mi mówił, że z chwilą pójścia do urzędu muszę mieć już wykupioną 12 miesięczną polisę bo oni teraz automatycznie przekazują dane do UFG i za dzień zwłoki są wysokie kary. Tylko jak wykupić jak nie mam blach. Czy coś źle usłyszałem i ta polisa musi być wykupiona z chwilą odbioru twardego dowodu a nie podczas pierwszej wizyty w urzędzie ? Druga sprawa diagnosta wpisał brak tablic rej. które teoretycznie mam. Nie będzie problemu, tylko ich po prostu nie oddam  ? pozdrawiam

Edytowane przez BlackRider

Opublikowano
16 godzin temu, BlackRider napisał:

Mam jeszcze pytanko. Mam tą polisę 30 dniową OC. Ktoś mi mówił, że z chwilą pójścia do urzędu muszę mieć już wykupioną 12 miesięczną polisę bo oni teraz automatycznie przekazują dane do UFG i za dzień zwłoki są wysokie kary. Tylko jak wykupić jak nie mam blach. Czy coś źle usłyszałem i ta polisa musi być wykupiona z chwilą odbioru twardego dowodu a nie podczas pierwszej wizyty w urzędzie ? Druga sprawa diagnosta wpisał brak tablic rej. które teoretycznie mam. Nie będzie problemu, tylko ich po prostu nie oddam  ? pozdrawiam

Jeżeli chodzi o tablice to na 99% nie sa to oryginalne, bo te zostają oddane w urzędzie w Niemczech. Wiec nic nie oddawaj, tylko musisz w urzędzie złożyć oświadczenie że samochód przyjechał do Polski na lawecie bez tablic i tyle :)

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Audi sline napisał:

Jeżeli chodzi o tablice to na 99% nie sa to oryginalne, bo te zostają oddane w urzędzie w Niemczech. Wiec nic nie oddawaj, tylko musisz w urzędzie złożyć oświadczenie że samochód przyjechał do Polski na lawecie bez tablic i tyle :)

No właśnie diagnosta też mówił, że lepiej powiedzieć, że brak :D Pamiętam, że znajomy kiedyś nie tyle co pisał oświadczenie o przywiezieniu lawetą to jeszcze musiał podać jej nr rejestracyjne i kto przywiózł... tragedia, takie rzeczy tylko w Polsce. Jeszcze muszę się dowiedzieć odnośnie tej polisy bo mi mówili, że w ten sam dzień co pójdę rejestrować auto muszę już mieć OC roczne... Też nie wiem kto to wymyślił skoro mam 30 dniową ? Nic, tylko się pakować :D

Opublikowano
5 godzin temu, Audi sline napisał:

bo te zostają oddane w urzędzie w Niemczech

bzdura, nie musza być oddane od razu

4 godziny temu, BlackRider napisał:

Pamiętam, że znajomy kiedyś nie tyle co pisał oświadczenie o przywiezieniu lawetą to jeszcze musiał podać jej nr rejestracyjne i kto przywiózł...

tak było kiedyś w US

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.