Jump to content
IGNORED

Działanie ESP

ELA7V30

Recommended Posts

Witam . Mam pytanie odnośnie ESP i myślę, że do dobrego działu go przypisałem  czytając wszystkie posty nie natrafiłem na mój problem.

Moje pytanie tak jak w temacie dotyczy ESP.      Zrobiło się ślisko, więc postanowiłem sprawdzić działanie systemu ESP i zauważyłem ,że system działa inaczej niż w Audi A3 P8 którym jeździłem wcześniej. Chodzi mi o to że w A3 p8 ESP szybciej odpowiadało na zachowanie samochodu.Wystarczyło delikatnie ruszyć kierownicą w prawo i lewo wprowadzając pojazd w poślizg  i od razu czułem że system przyhamowuje odpowiednio koła w samochodzie aby utrzymać ,,prosty" tor jazdy. 

W moim A4 B8 mam wrażenie,że system ESP nie działa tak precyzyjnie. Mam też wrażenie, że wprowadzam pojazd w poślizg i system nie odpowiada , nie czuję żadnego przyhamowania żadnego z kół w celu utrzymania prostego toru jazdy. Ogólnie mam wrażenie że samochód jest strasznie zamulony, i nawet jak wyłączę ASR przyciskiem niewiele to pomaga , no może trochę  jest żywszy ale jak na 200 KM po programie to nie odzwierciedla tej mocy. A3 P8 miało 140 KM i wydawał się żywszy. 

Może trzeba inaczej zaprogramować ABS? nie wiem jest taka możliwość????

Edited by ELA7V30
niezrozumiały tekst dla czytelników

nic  z tego nie rozumiem

14 godzin temu, Dev napisał:

nic  z tego nie rozumiem

Witaj. Może teraz lepiej/ bardziej zrozumiale to napisałem. Nie do końca wiem co zawiaduje systemem ABS-ESP-ASR czy to właśnie pompa ABS-u?Fura strasznie zamulona ,nie potrafi oddać mocy. Błędów nie ma w sterownikach. Może ja za dużo oczekuję?  chyba że szukać odpowiedzi w innym dziale.

6 godzin temu, ELA7V30 napisał:

Witaj. Może teraz lepiej/ bardziej zrozumiale to napisałem. Nie do końca wiem co zawiaduje systemem ABS-ESP-ASR czy to właśnie pompa ABS-u?Fura strasznie zamulona ,nie potrafi oddać mocy. Błędów nie ma w sterownikach. Może ja za dużo oczekuję?  chyba że szukać odpowiedzi w innym dziale.

odepnij wtyczkę od bloku ABS i się przyjedź