Jump to content
IGNORED

Zmiana 1Ba na 1BE - zakup zawiechy

BlackRider

Recommended Posts

Cześć,

mam zawiechę 1BA i mam kody klas wagowych - 0YG i 0JG i wyszło mi z tabelki, że to klasa 7. Chcę zmienić na 1BE

Wg tabelki powinienem mieć sprężyny przód - oznaczenie niebieskie, zielone, zielone, zielone.

sprężyny tył: niebieskie niebieskie niebieskie niebieskie

amory przod: 8E0 413 031CK

amory tył: 8E0513036AF (do każej klasy wagowej 1BE ponoć)

Szukam po necie używanej zawiechy kompletnej 1BE i np amorów tylnych w ogóle nic nie mogę znaleźć co by odpowiadało moim parametrom. Ktoś niby też sprzedaje od sedana 1.8t manual a ma inne oznaczenia sprężyn np z klasy 8. Ktoś ma np sprężyny tylne takie same jak powinienem mieć ale to się okazuje, że amory nie te albo przód nie ten :( Skąd się biorą te różnice w  klasach skoro np jest ten sam silnik, skrzynia, napęd itd ? Czy np jak kupię zawieszenie od kogoś co ma takie same auto a oznaczenia będą trochę inne (klasa 1-2 w dół lub  w górę) to coś może nie grać ? Prosiłbym o wyjaśnienie kogoś kto to ogarnia. Czy mogę kupić trochę inne paramatry  albo, że np sprężyny muszą być odpowiednie z klasą, a amory nie lub coś takiego ? Kompletnie się na tym nie znam :(

Edited by BlackRider

Ja tez się na tym nie znam ale mam sprężyny 1be zdjęte z sedana 1.8t fwd manual i wiem ze siedziały tam jak powinny. Odezwij się na pw jak jesteś zainteresowany

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka