Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.0 ALT] Bulgotanie w zbiorniku wyrównawczym


xDoniu

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Krótko zwięźle i na temat niae odnosząc się już do moich innych tematów. Brak grzania w kabinie od dłuższego czasu, większość rzeczy powymienianych w tym zrobiona rok temu głowica. 
Byłem u mechanika, zrobił test na głowice dwukrotnie, diagnoza prosta, nieszczelna głowica, przypuszczam, że od dłuższego czasu z taką jeździłem. Wczoraj gdzieś pojechałem, wróciłem, auto zostawiłem, dzisiaj rano poszedłem do auta, aby zerknąć co i jak, dodam, że płynu mi troszkę ubywało, bądź też po 2 dniach na zimnym odkręcając korek dalej syczało i płyn wracał. Dzisiaj zachodzę do auta, otwieram maskę, a tam 0 płynu w zbiorniczku, dolałem litr, odjechałem, a pod zderzakiem była plama płynu, różowy śliski, więc to na pewno chłodniczy. Wziąłem się za odpowietrzanie, aby ten płyn podszedł trochę. Pod osłoną silnika na metalowej rurce odkręciłem śrubkę (oczywiście auto już było zagrzane, trzymało 90stopni) miałem ją odkręconą, ale płynu ani śladu, za to dym wydostający się spod śrubki, dopiero po przybutowaniu coś tam płynu wyleciało. Później na odkręconym korku od zbiorniczka przybutowałem, zaraz zaczął bulgotać i go wypier*alać (Dodam, że po odkręceniu korka od zbiorniczka, nawet nie zasyczało ani nic. A na sam koniec jak już zakręciłem wszystko itd zauważyłem, że w zbiorniczku płyn po prostu "bulgocze". 
Moje zapytanie, skoro głowica była kompletna robiona, a coś się z Nią znowu zadziało (przypuszczam, że jakieś mikropęknięcie było czy coś czego nie było w stanie zdiagnozować i zrobić) czy jest sens podejmować próbę naprawy tego? Choć wiem, że to są znowu gigantyczne koszta.. Czy szukać nowej głowicy (choć znowu nie wiadomo co się kupi) i na nowej próbować ratować auto?
Czy po prostu sprzedać auto z informacją, że uszkodzone i co jest do roboty, aby ktoś się po prostu tego podjął? Tylko czy ktoś w ogóle takie auto kupi i za jakie pieniądze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowicą na 100% ja bym naprawiał może źle zrobione ostatnio miałeś i ci wydmuchało ją znowu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zastanawiam się czy jest sens rozbierać tą czy kupić używkę. A jak się okaże, że w ogóle blok silnika jest gdzieś walnięty? Bo z tym autem mam ciągle problemy. Zastanawiam się nad swapem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...