Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świec żarowych A4 B7 BRE


Adrian bb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowicjuszem i przepraszam jeżeli temat już jest ale nie doszukałem się opisu z fotografią . Szykuje się do wymiany świec żarowych oraz czujnika doładowania ciśnienia . Czy ktoś podpowie jak się za to zabrać mam jakieś pojęcie o autach ale to moje pierwsze audi i nie chce popsuć a do mechanika dobije dopiero po świętach więc zabiorę się za to sam. Oprócz tego świeci mi błąd żarówki postojowej prawej nie świeciła  więc wymieniłem dwie odrazu na ledowe i niestety błąd dalej świeci teraz prawej i lewej co się stało ??? Mam interfejs vag błędu nie da się skasować . Proszę o POMOC.  Oprócz tego świeci się błąd który zamieszczam na zdjęciu jak się do tego zabrać czy wogole  dam radę to sam zrobić ?? 

Sorki za taki rozpiskę ale wole odrazu zapytać o wszystko niż zakładać kilka tematów 

IMG_20171212_181144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adrian bb napisał:

Witam jestem nowicjuszem i przepraszam jeżeli temat już jest ale nie doszukałem się opisu z fotografią . Szykuje się do wymiany świec żarowych oraz czujnika doładowania ciśnienia . Czy ktoś podpowie jak się za to zabrać mam jakieś pojęcie o autach ale to moje pierwsze audi i nie chce popsuć a do mechanika dobije dopiero po świętach więc zabiorę się za to sam. Oprócz tego świeci mi błąd żarówki postojowej prawej nie świeciła  więc wymieniłem dwie odrazu na ledowe i niestety błąd dalej świeci teraz prawej i lewej co się stało ??? Mam interfejs vag błędu nie da się skasować . Proszę o POMOC.  Oprócz tego świeci się błąd który zamieszczam na zdjęciu jak się do tego zabrać czy wogole  dam radę to sam zrobić ?? 

Sorki za taki rozpiskę ale wole odrazu zapytać o wszystko niż zakładać kilka tematów 

IMG_20171212_181144.jpg

Sorry ale czytając to co napisałeś, to na odległość bije kompletny brak wiedzy, by te operacje bezpiecznie przeprowadzić :decayed:

Jedyne co możesz zrobić to wymienić żarówki z powrotem na zwykłe, tanie ledy nie obciążają odpowiednią mocą kanałów MCE i dla tego wali błędami spalonych żarówek . Żeby było dobrze trzeba by policzyć i podłączyć do nich równolegle rezystory bocznikowe ,by suma mocy wydzielanej przez  leda i rezystor bocznikowy odpowiadała mocy standardowej żarówki przewidzianej dla danego kanału :hi:

Przy obecnej pogodzie spokojnie doczekasz się wizyty u mechanika na spalonych świecach , lepiej będzie dla auta i Twojej kieszeni jak dasz mu zarobić :naughty:

A co do tego zdjęcia to dobrze tylko widać działanie flesza , nic sensownego poza tym wyczytać z nigo się nie da :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rezystory i na tym akurat się znam wystarczyło napisać że zbyt mały pobór i dlatego są błędy. Pogoda mi nie pszeszkadza mam własny mały garaż pewnie lepiej wyposażony niż co nie jeden mechanik. Proszę  o pomoc a nie o reprymendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błąd że zdj to CZUJNIK 2 DLA PREDKOSCI WYJSCIOWEJ SKRZYNI BIEGOW G196 / brak sygnału . Pytanie czy multi jest na wierzchu czy w środku skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 20:54, Adrian bb napisał:

Mam rezystory i na tym akurat się znam wystarczyło napisać że zbyt mały pobór i dlatego są błędy. Pogoda mi nie pszeszkadza mam własny mały garaż pewnie lepiej wyposażony niż co nie jeden mechanik. Proszę  o pomoc a nie o reprymendy.

To nie są reprymendy, po prostu nie chce mieć Twojego silnika i całego auta na sumieniu :decayed:

Napisałeś że masz pojęcie o autach a pytasz się o takie rzeczy które dla znającego się na motoryzacji są oczywiste ( błędy żarówek ), pozostałe pytania zadane  ogólnikowo i nieprecyzyjnie że brak wiedzy bije po oczach:P 

Samo wyposażenie warsztatowe i garaż to nie wszystko :hi:

Ale jak koniecznie chcesz się coś dowiedzieć to wystarczy poszukać :

Co prawda poginęły z tematu fotki i filmik ale i tak masz tam dużo wiadomości :hi:

A tutaj masz filmik , jak wygląda wymiana świeczek :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem Zrobione czas wymiany świec oraz czujnika ok 1godz mam porobione fotki żarówki nie dałem rezystorów dodatkowo kupiłem już z wlutowanymi   koszt 30zl 2 szt . Zdj powyżej 3mb niestety ale wrzucę jakoś na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...