Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] 2.0 Sedan - Marcin/Emer


Emer112

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Audi A4 B6 z silnikiem benzynowym 2.0, 130 KM i automatyczną skrzynią multitronic, jest moim drugim samochodem w ogóle w życiu :D Kupiłem go kilka tygodni temu, w stanie takim w jakim jest obecnie. Wymieniłem  tylko filtry, oleje i rozrząd. Niby jeszcze by pojeździł na tym co miał, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo dopóki samemu się nie zrobi, więc dla spokoju wymieniłem to od razu. 
Jeżeli chodzi o auto, wydaje mi się, że jest w bardzo dobrym stanie zarówno wizualnym jak i mechanicznym, ma przebieg 140.000km i bardzo wiele wskazuje, że właśnie tyle ma. Ma kilka mankamentów od strony wizualnej, ale są to raczej drobnostki, z którymi szybko się uporam.

Spoiler

lgGC1Zp.jpg

ZhBfx2w.jpg

KRQM3LV.jpg

zY1NZr2.jpg

RtG80HV.jpg

c3ehlCd.jpg

0qbpxKe.jpg

iJiz4yD.jpg

xte632Z.jpg

CmYAsIu.jpg

Wp1x9QD.jpg

LLbsETQ.jpg

Wracając do wad, na spocie od kolegów dowiedziałem się, że ten silnik wcina olej jak szalony i rzeczywiście jest to prawda. W przyszłości trzeba będzie się tym zająć, ale tym czasem chciałbym zająć się kwestiami typowej estetyki.
 

Spoiler

Nie był ani klepany ani malowany, wszystko było sprawdzane miernikiem. Poza tym co widać tutaj nie ma większych problemów lakierniczych. W planach mam oczywiście ogarnięcie tego wszystkiego w możliwie szybkim czasie.
rXHxI4O.jpg

IJ6GXdv.jpg

Kilka dni temu po wyjściu z pracy, zauważyłem, że na drzwiach pojawiło się małe wgniecenie i dość poważne zarysowanie, które ciągnie się od przednich drzwi aż do przedniej lampy.
ZSBljWb.jpg

VHU47aV.jpg

Poza drobnymi poprawkami lakierniczymi, muszę wymienić też przednią szybę, gdyż pojawiły się dwa odpryski. Przegląd przeszedł, ale na pewno pójdzie to dalej w najbliższym czasie.

Spoiler

uo5OUa9.jpg

uLR2j1r.jpg

Z innych spraw również wizualnych trzeba będzie się zająć tylną lampą, w której straszliwe zbiera się wilgoć. I wymiana emblematu audi na przednim grilu, bo trochę się pokruszył. Na sezon letni również wymienię felgi, ponieważ aktualnie jeżdżę na '16.
 

Spoiler

lDao84u.jpg

RfeSfn8.jpg

enwxBs9.jpg

Zastanawiam się czy zmieniać język na polski, bo aktualnie jest po niemiecku. Kiedyś na pewno to zrobię, ale teraz... Cóż za wiele informacji się tam nie wyświetla, a jak już to zdecydowana większość jest w obrazkach. Problem jest jeszcze ze wskaźnikiem paliwa, który działa jak chce. Byłem u mechanika, stwierdził, że to coś w zegarach. Na dniach się tym zajmę.
 

Spoiler

oZR9cDg.jpg

 

Ale żeby nie było, że tylko narzekam :wink: Bo autko jest naprawdę fajne i bardzo fajnie się prowadzi, nic nie stuka, silnik chodzi równo, pod względem mechanicznym nie ma najmniejszego problemu. Był na dość gruntownym przeglądzie i właściwie nic nie muszę w nim "naprawiać", żeby działał jak należy. Podziałam z tym o czym pisałem wyżej i można będzie się brać za modyfikacje na poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Języka w zegarach na polski nie zmienisz, jeśli męczy Cię niemiecki można zamienić na angielski.

Mam podobny zestaw Silnik ALT + Multitronic i jestem zadowolony, tego samego życzę Tobie, zadowolenia z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gardom napisał:

Jak się sprawuje automacik ?

ja ze swoim nie mam najmniejszych problemów, komfortowy i bezawaryjny pomimo tego ze ciągle nie mam czasu na wymianę oleju w skrzyni, a licznik ciągle pnie się w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gardom napisał:

myślisz, że w kwocie 700 zł się zmieścisz ?

trochę zaśmiecamy koledze jego temat, ale tak u Kolegi z forum powinna w tym budżecie się zamknąć wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wymieniam, chodzi całkiem ładnie. Nic nie szarpie, reakcja na agresywniejsze traktowanie gazu również bardzo szybka. Nie jestem tylko pewien czy tak powinno być, że po wciśnięciu w podłogę, bieg oczywiście się redukuje i obroty wchodzą wyżej dochodzą do czerwonego a bieg za nic nie chce się zmienić dopiero jak delikatnie odpuszczę gazu to ten wskakuje na wyższy. 
Poza tym bajka, fajnie też, że mało pali. Jeżdżę pół na pół po trasach i mieście, a średnia wychodzi mi zazwyczaj ok. 8l/100km. Będę też musiał zabrać go na ozonowanie, bo dziwny zapach jest jak się wchodzi do auta, podobno poprzedni właściciel, trochę w nim palił.

 

20.12.2017; Środa

Spaliła mi się dziś żarówka, więc trzeba było wymienić. Najprostszym sposobem było dla mnie wysunięcie lampy. Nie wiem jakiej firmy żarówka siedziała w środku, ale nigdy czegoś takiego nie widziałem. Pojawiła się kulka xD 
 

Spoiler

4fmZL35.jpg

WaAc7Pb.jpg

OWwQGsK.jpg

 

Edytowane przez Emer112
Nowy post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...