Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura spada podczas jazdy


Bobolik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a układem chłodzenia mianowicie problem polega na tym że przy normalnej jeździe silniki ma tem. około 70 stopni a po wyłączeniu ogrzewania nagrzewa się normalnie do 90 , dodam że termostat został już wymieniony (przed wymianą pokazywał 0 stopni ) , pod komputerem pokazało taki błąd "zawór blokowania płynu chłodzącego , układ Climatronic" , nie mam pojęcia gdzie jest ten zawór... proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2017 o 19:56, Bobolik napisał:

Witam mam problem a układem chłodzenia mianowicie problem polega na tym że przy normalnej jeździe silniki ma tem. około 70 stopni a po wyłączeniu ogrzewania nagrzewa się normalnie do 90 , dodam że termostat został już wymieniony (przed wymianą pokazywał 0 stopni ) , pod komputerem pokazało taki błąd "zawór blokowania płynu chłodzącego , układ Climatronic" , nie mam pojęcia gdzie jest ten zawór... proszę o pomoc 

Zawór blokowania płynu chłodzącego a może dotyczy dodatkowej pompy wody 03L965561 która jest zamontowana w okolicy chłodnicy oleju,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka została wymieniona i problem dalej nie ustąpił ,  sumując , nowy termostat + czujnik tem. płynu + dodatkowa pompa wody... brak efektu , po 15 stycznia umówiłem się na strawdzenie klap nastawnych nagrzewnicy , czy to może być przyczyną ? nie mam więcej pomysłów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bobolik napisał:

czujnik tem. płynu

Jaki czujnik wsadziłeś? Być może czujnik od nowości jest wadliwy co nie raz się tu na forum zdarzało.

Podłącz Vaga na zimnym silniku i porównaj temp. otoczenia ze wskazaniem temp. czujnika, będziesz wiedział czy czujnik jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik przełożyłem z ojca audi ten sam model itp te same numery miał,  u niego wszystko ok u mnie nie dało to efektu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bobolik napisał:

czujnik przełożyłem z ojca audi ten sam model itp te same numery miał,  u niego wszystko ok u mnie nie dało to efektu 

A termostat na pewno dobry? Termostaty lubią być wredne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz wymieniany przez mechanika i raz ja sam wymieniłem bo też mi śmierdział ale nadal to samo , bez włączonego ogrzewania temperatura cały czas 90 stopni po włączeniu spada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bobolik napisał:

raz wymieniany przez mechanika i raz ja sam wymieniłem bo też mi śmierdział ale nadal to samo , bez włączonego ogrzewania temperatura cały czas 90 stopni po włączeniu spada 

Ej, ten samochód co Ty masz ponoć jest problem z tymi termostatami. Gdzieś był temat o temperaturze jak poszukasz to tam było wszystko opisane. Ponoć tak jest fabrycznie zrobione i nie wiem czy chłopaki znaleźli na to patent czy nie.

U nas na forum było o tym i to dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...