Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibrujący wydech !


Masmix1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy borykał się kiedyś ktoś z wibrującym tłumikiem ? sprawdziłem dziś gumy są OK, wydaje mi się że przez ten tłumik autko mi wibruje na biegu jałowym oraz na lewarku też czyć minimalne wibracje, żadnych dziwnych dzwięków nie słychać autko normalnie jeździ ale gdy trzeba podjechać do świateł i się zatrzymać zaraz po wciśnięciu sprzęgła zaczynają się te wibracje. ????? Oczywiście naczytałem się już na internecie że to może być od Plecionki lub poduszek do koła dwumasowego lub wtrysków... Dodam jeszcze że autko pracuje równo. Doczytałem ze B7 mają problemy z pompą oleju z tym wyrabiającym się imbusem ale to chyba nie ma nic wspólnego z wibracjami. Pozdrawiam i wrzucam zdjęcie pacjęta :P 2.0 TDI BRD

26062824_1932657666764975_1132433935_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od plecionki, koszt nieduży a możliwe że ominie Cię bez skuteczne wydawanie kasy

a czy wibracje znikaja po delikatnym zwiekszeniu obrotów?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MemberA4 napisał:

zacznij od plecionki, koszt nieduży a możliwe że ominie Cię bez skuteczne wydawanie kasy

a czy wibracje znikaja po delikatnym zwiekszeniu obrotów?

Dzięki kolego za odpowiedź, wibracje znikają ale może dodam cos jeszcze, po dodaniu gazu rusza się karoseria tak jak by gdzieś były luzy ale czy to może być przez tłumik ? tak jak mówisz plecionka ma luzy i po dodaniu gazu wydech sie rusza i przenosi się to na całą budę ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze poduszki może któraś się już poddała. Ja też mam delikatne wibrację na biegu jałowym lecz mam wrażenie ze to przez poduszki silnika bo były wymieniane i tak jakby były trochę za sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mój problem jest nietypowy ponieważ po przejechaniu 50km ( autostrada ) do pracy, na parkingu po prostu wibracji nie ma, dzieki panowie za podpowiedzi w czwartek jadę do Polski umówiłem się już na diagnostykę więc zobaczymy co w trawie piszczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 17:28, Masmix1992 napisał:

w czwartek jadę do Polski umówiłem się już na diagnostykę więc zobaczymy co w trawie piszczy :P

i jak ma się sprawa z wydechem?? coś zdiagnozowane?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w PL i mechanik mi powiedzial ze musze wymienic cała rure o numerze 8e0253301eq Koszt takiej rury ponad 1000 PLN i nie wie czy w pl jest dostepna i może trzeba by sprowadzać z Niemcowni

Powiedzial ze mogl by tez wymienic samą plecionkę ale nie wie ile by wytrzymała więc narazie problem pozostał.

Dzięki że interesujesz sie tematem :) Życzę miłej niedzieli 

Edytowane przez Masmix1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw spróbuj wymienić samą plecionkę na tej rurze u jakiegoś dobrego tłumikarza bo faktycznie nowej takiej rury w PL poza ASO nie dostaniesz, ja szukałem podobnej do swojego tylko że nie ma w niej plecionki, dostepna w ASO na zamówienie(cena kosmos) bo zamienniki praktycznie nie występują a jak wystepują to nie w PL np taka firma jak IMASAF

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w PL byłem któtko więc nic nie kombinowalem a w Szwajcarii nie ma takich ludzi jak w PL ten od tego ten od tego, na dodatek jeszcze za godzine biorą 100fr = 360zł za godzinę pracy :D

Ale będę cos kombinował, może znajdę jakiegos Polaka w Niemcowni bo nie mam daleko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...