Treść opublikowana przez maryn_08
-
Wymiana turbosprężarki w Audi A4 B6 1.9TDI AWX
Właśnie tak czytałem na temat tej turbiny to dużo ludzi chwali że wstaje normalnie i nie ma z nią problemów jak z regenerowany mi wiadomo nie jest to orginalna lecz tamta to 3 tys a to już trochę za dużo jak na mój budżet a nissensa znalazłem za 1,4 tys więc wydaje mi się cena normalna jak za nowy produkt który bym założył i nie miał problemów... Jak patrzę na te regenerowane to już wolał bym kupować używki niż tamte się denerwować. Ogólnie już mam na liczniku 350 tys nie wiem ile w pamięci ? ogólnie śmierdzą spaliny olejem nie wiem jak luz na wirniku lecz myślę że już na pewno jest... Pompuje ładnie gdyby nie ta zacinając się geometria czyszczenie mija się z celem moim zdaniem bo jak już puszcza olej i ma jakiś luz to szkoda roboty dlatego rozglądam się za czymś aby ją zastąpić
-
Wymiana turbosprężarki w Audi A4 B6 1.9TDI AWX
Właśnie używane to ciężko trafić coś sensownego ładnie umyta narobię się i okaże się że puszcza olej więc raczej szedł bym bardziej coś nowszego... Co do wsadzenia czegoś innego to musiał bym program robić od nowa bo to inne strojenie raczej nie będzie współpracować no o przeróbek więcej a wolał bym coś wsadzić bez przeróbek dodam że auta nie zamierzam sprzedawcę i chce nim jeździć ile się da więc to też nie jest na chwilę... Coś nowszego muszę prześledzić temat z tym przerobieniem co tam trzeba dokładnie zrobić i czy uda się wyrwać jakaś w normalnej cenie turbinę z tymi przeróbkami.
-
Wymiana turbosprężarki w Audi A4 B6 1.9TDI AWX
Witam dołączę się do tematu z pytaniem jakie turbo polecacie dodam że nie planuje modów mam program na 160 km i to mi wystarczy... Turbo przepuszcza olej bo strasznie śmierdzą spaliny i zawiesza mi się geometria coraz częściej więc chcę je wymienić pytanie teraz na jaką ? Co do regeneracji to słyszałem że nie jest to za dobre ciężko znaleźć kogoś kto ogarnia to porządnie a nie chce się z tym bawić parę razy myślałem nad nową turbina nissensa możecie ją polecic czy może jakaś inna z kosztami tak chce się zmieścić 1500 za turbinę bo robotę będę robić sam z góry dziękuję za rady oraz pomoc
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
Witajcie mam pytanie odnośnie kół czy podejdą mi bez problemu koła( 7jx16h2 et42 z oponą 225/55 r 16 zima) dodam że w lato mam 235/35 r19 zawieszenie to eibach sportline . Z porównywarki rozmiarów wychodzi że ten zestaw jest troszkę wyższy od 19 lecz nie ukrywam na zimę to nie zaszkodzi jak będzie ten centymetr wyżej tylko moje pytanie czy nie będzie nigdzie obcierać ?
-
[B6 AWX] Dusi się i szarpie...
A kiedy wymieniałeś filtr paliwa
-
Sprężyny eibach
A jaki masz kolor tych sprężyn przeważnie czerwone to sportline na nich auto siada ok 45 - 50 mm a kolor czarny to pro kit tam masz 30mm oczywiście wszystkie te wartości są powiedziane od seryjnego zawieszenia 1ba... bo 1be i bv to 20mm niżej niż 1 ba
-
Wyciek z przewodu Sandomierz pomocy
poszukaj jakiejś stacji i kup taśmę macgyvera taką szarą zbrojoną na chwilę powinno starczyć aby dojechać gdzieś i wymienić wąż
-
Spinki, śruby, wkręty, mocowania osłona silnika i nadkola przód Audi A4 B6
kolego też to przerabiałem bo po prostu gdzieś pogubiłem ja kupowałem na tej stronce masz tutaj akurat cały zestaw jeśli nie wiesz co masz a czego nie masz ale oczywiście możesz też kupić pojedynczo wszystko w aukcji masz numery OEM ?https://autohurt24.pl/product-pol-1578-WKRET-SPINKA-BLASZKA-OSLONY-SILNIKA-ZESTAW-AUDI-A4.html
-
Nowicjusz - wątek powitalny
jak wpiszesz w gogle numer seryjny to wychodzi że do Volkswagen Touran 2006-2010 , vw Tiguan 2007-2011
-
wymiana sprężyn
jeśli chcesz twardziej to dobieraj od 1be lub 1bv będzie twardziej lecz o 2 cm niżej względem ba. Tutaj masz cała lekturę jak to dobrać
-
wymiana sprężyn
1BA jest to standardowe zawieszenie i jest najwyższe i najmiększe i może z racji tego że jest miękkie to dlatego ci dobija jak jeździsz bo dużych nierównościach a dobija ci do czego do podwozia ?
-
zawieszenie 1BE tyl auta nizej niz przod...
to jest normalne że przód masz trochę wyżej na orgi zawieszeniu jak nie chcesz się bawić w jakiś zestaw sprężyn to możesz zastosować talerzyki pod amortyzatory z a4 b5 to ok 1 cm powinien ci zejść poczytaj o tym na forum masz bardzo dużo tematów
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
A powiedz jak przy wymianie zawieszenia poszła ci ta śruba z górnych wahaczy ze zwrotnicy ?
-
Gwint Vogtland i problem z rantami
Powiem ci że ja mam eibach sportline koła takie same i jak skręcam na prostym to ok nic nie obciera ale jeśli jest delikatny krawężnik to trzeba wolno bo też zdarza się że delikatnie dotknie błotnika a co do prześwitu to nie wiem ile mam myślę że też coś ok 62 - 63 cm
-
Źle zespawane złącze elastyczne
jak jest mała dziurka to spróbuj poxilina kiedyś też wydech tym załatałem i trzymało tylko poczekaj aż stwardnieje bo tak to wydmucha
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
czy ktoś jeszcze zagląda tutaj ?
-
1BE + springi eibach
to jeśli miałeś to co ja ci będę tłumaczył ? ja tylko mogę powiedzieć że mam 1BE+ sportline i jest fajnie nie za miękko i nie za twardo nie ma efektu taczki dużo też daje to że jest to wielowahacz przód i tył ?
-
1BE + springi eibach
żeby wyszło ładnie to na pewno sportline ? a co do jazdy to wygodniejsze będą pro kit musisz się zastanowić co byś oczekiwał jak się przesiądziesz z BA to nauka jazdy od początku i przyzwyczajenia ?
-
1BE + springi eibach
to na pewno ? zawias koło i będzie wyglądać
-
1BE + springi eibach
będziesz miał naciąg a na 9,5 cali to już całkiem
-
1BE + springi eibach
zakładaj 235/35 jeśli mówimy o 19 calach bo 225 juz nie będzie tego rantu ochronnego chyba że zależy ci na lekkim naciągu. Jeśli chcesz taki zestaw to amorki i odboje musisz mieć od s line a sprężyny pamiętaj żeby dobierać po kategorii wagowej auta. Ewentualnie zawsze możesz zainwestować w gwint ? a pisałeś że na tył 9,5 cala to także nie wiem czy nie musiał byś na tył dać szerszego kapcia bo na 8,5 to 235/35 jest ok
-
1BE + springi eibach
to ze zdjęcia wydaje mi się że jest koło 20 i wygląda jak był by sportline bo na pro kicie by tak ładnie nie usiadł tutaj masz link jak u kolegi siedzi
-
1BE + springi eibach
wiadomo na BA to będzie koza na 19 na sportline usiądzie ładnie lecz wiadomo trzeba się przyzwyczaić i na początku będziesz klną z przesiadki BA bo trzeba uważać studzienki itd bo krawężniki to wiadomo że przy profilu 35 warto omijać ?
-
1BE + springi eibach
popraw link
-
1BE + springi eibach
zależy czy myślisz o eibach pro kit czy sportline i ile oczekujesz obniżenia ?