Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie opony + felgi na zimę a4b8 fl 2.0 TDI quattro S-line


blaugranka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od kwietnia jestem szczęśliwym posiadaczem wymarzonej czwórki. Od zakupu jeździłem na oryginalnych letnich oponach 255/35 R19, dostałem też zimówki 225/55 R16. Wszystko ładnie pięknie do pierwszego nierównego parkingu :( czuję że zostawię miskę olejową albo zderzak. Mam lekką załamke bo jadąc z jednym pasażerem spód haczy nawet o progi zwalniające, na R19 tego nie było.

Nie wiem czy wersja po lifcie czy to s-line jest aż tak obniżony, miałem wcześniej b8, wersje sprzed FL i w zimę na R16 nie było żadnego problemu.  Według przelicznika rozmiaru najbliższym rozmiarem do moich letnich opon jest 255/40R18 lub 255/45R17 chociaż nie wiem czy nie będą za szerokie na zimę (swoją drogą 225 wygląda ohydnie:))  Według oponeo powinienem założyć 225/50 R17 lub 225/45 R18 ale ich średnica jest trochę mniejsza od moich letnich R19.

wiem, że bardzo się odnoszę do letnich opon ale nie mam jak na razie innego punktu zaczepenia, a na nich jeździło mi się bardzo dobrze.

Muszę je wymienić przez atakiem zimy bo inaczej chyba będę pracował jako pług :)  Ktoś miał podobny problem? albo ma taki samochód jak ja i doradzi odpowiedni rozmiar:)

 

 

Edytowane przez blaugranka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , jeśli kupiłeś auto na 19 i ono ładnie wygląda ( nie jak kozica ) to znaczy że ktoś go obniżył , albo sprężynami , albo zawieszeniem gwintowanym . Na zawieszeniu s-lajn pomimo że jest lekko obniżone , to na 19 wyglądało by fatalnie . Ktoś dając Ci do tego auta koła 16 , to albo chciał się ich pozbyć , albo zrobił sobie jaja. Ale że ty je założyłeś - sorry :facepalm:. Kup sobie "18" albo "19" np. 245/40/18 . Jakie rozmiary są zalecane , masz na wlepce przy drzwiach i tego masz się trzymać , żadne 225 /45/ 18 (takie to sobie mogą w b7 zakładać ) i nie słuchaj  głupot że na zimę się kupuje węższe opony. To ma jeździć i wyglądać . 

Godzinę temu, blaugranka napisał:

Witam wszystkich, od kwietnia jestem szczęśliwym posiadaczem wymarzonej czwórki. Od zakupu jeździłem na oryginalnych letnich oponach 255/35 R19, dostałem też zimówki 225/55 R16. Wszystko ładnie pięknie do pierwszego nierównego parkingu :( czuję że zostawię miskę olejową albo zderzak. Mam lekką załamke bo jadąc z jednym pasażerem spód haczy nawet o progi zwalniające, na R19 tego nie było.

Nie wiem czy wersja po lifcie czy to s-line jest aż tak obniżony, miałem wcześniej b8, wersje sprzed FL i w zimę na R16 nie było żadnego problemu.  Według przelicznika rozmiaru najbliższym rozmiarem do moich letnich opon jest 255/40R18 lub 255/45R17 chociaż nie wiem czy nie będą za szerokie na zimę (swoją drogą 225 wygląda ohydnie:))  Według oponeo powinienem założyć 225/50 R17 lub 225/45 R18 ale ich średnica jest trochę mniejsza od moich letnich R19.

wiem, że bardzo się odnoszę do letnich opon ale nie mam jak na razie innego punktu zaczepenia, a na nich jeździło mi się bardzo dobrze.

Muszę je wymienić przez atakiem zimy bo inaczej chyba będę pracował jako pług :)  Ktoś miał podobny problem? albo ma taki samochód jak ja i doradzi odpowiedni rozmiar:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na 19 wygląda bajecznie :)

Samochód kupowałem w Niemczech, w salonie gdzie było koło 100 innych audi, więc pewnie widząc polaczka dorzucili w gratisie to co zostało, a ja sam byłem tak podjarany zakupem, że nie spojrzałem nawet co władowali mi do bagażnika :)

 

received_1507749665925499.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no , ale śliczna . To tym bardziej zakładanie "16" do takiej ślicznotki było by profanacją . Ja na zimę mam "18" 245/40/18 i bardzo dobrze się na nich jeździ . Też już zakładałem "19" , ale pomimo zawieszenia s-lajn słabo to u mnie wyglądało . Na wiosnę wrzucam gwint i dopiero "19" . U Ciebie fajnie to wygląda i super felga :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz36 napisał:

No, no , ale śliczna . To tym bardziej zakładanie "16" do takiej ślicznotki było by profanacją . Ja na zimę mam "18" 245/40/18 i bardzo dobrze się na nich jeździ . Też już zakładałem "19" , ale pomimo zawieszenia s-lajn słabo to u mnie wyglądało . Na wiosnę wrzucam gwint i dopiero "19" . U Ciebie fajnie to wygląda i super felga :thumbup1:

A jakiej firmy masz opony ? ja teraz i w poprzedniej a4 miałem Michelin Alpin, ale szału nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepka w drzwiach prawdę Ci powie
Jak biblia. I tego się trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepka mówi ze aktualne 16 powinny być ok a dla mnie nie są :)

ale 245/40 R18 M+S też są więc chyba tego się będę trzymał :)

20180108_101543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...