Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z rns-e


schockvvave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

Posiadam Rns-e HIGH ze zmieniarką, multifunkcyjną kierą, nagłośnieniem bose i satelite radio SIRIUS/XM w bagażniku (wersja USA). wszystko oryginał, nic nie dokładane.

Dopadł mnie bardzo nietypowy problem, nie mogę sobie z nim poradzić, do rzeczy:

Moje RNS-E w audi zaczęło świrować. Zaczęło się od raz działającego potencjometru głośności raz nie. Później zauważyłem że radio reaguje na podgłaszanie i ściszanie ale z mega opóźnieniem czyli podgłosze i za chwile się podgłosi albo i nie lub ścisze i się ściszy. ,, kiedy działa to i sterowanie głośnością z kierownicy działa, jak nie działa to obydwa nie działają... Dodam że np też wystąpiła taka sytuacja że coś leci z karty sd a tu radio fm zaczyna nadawać bez zmiany źródła, lub na źródle z radia stacje są na szaro i nie gra nic.. Również sytuacja jest taka że czasami w wersji softa widze x-- a czasami normalnie sw 0750.

Również zauważyłem że na wyłączonym radiu w każdym z głośników jest szum oraz dodatkowe 2 krótkie piknięcia...

Wiem co sobie myślicie rns-e. Niestety rns-e sprawdzane w dwóch autach innych śmiga aż miło. Sprawdziłem też inne Rns-e ( podziękowanie dla kolegi  Tomekhxc za możliwość sprawdzania) i ono w moim aucie świruje tak jak moje..

od jakiegoś czasu przestało grać już BOSE. nawet jak auto ma kaprys zagrać to sobie gra po najmniejszej linii oporu. (bez BOSE)

także problem typowo leży w aucie.

Odpinałem już wzmacniacz fm (nic) wzmacniacz bose ( nic) zmieniarke ( nic)  rozpinałem mikrofon w podsufitce ten od BOSE wówczas pojawiły się piknięcia dwukrotnie po 3 sygnały. czyli typowe jak ten mikrofon jest rozpięty. (i nic)

nic oznacza że nie było żadnej poprawy.

 

Diagnostyka VCDS'em oczywiście wykonana.

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Thursday, 02 November 2017, 15:59:03:0
Control Module Part Number: 8E0 035 192 K
  Component and/or Version: RNS-E HIGH EU   H72 0750
           Software Coding: 0319117
            Work Shop Code: WSC 76112
                      VCID: 2C2B87B3CF13
5 Faults Found:
00858 -  Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier
        011 -  Open Circuit
16352 -  Control Module - Electrical Error
        014 -  Defective - Intermittent
02454 -  Microphone Unit (in Front Roof Module) (R164)
        011 -  Open Circuit
01044 -  Control Module Incorrectly Coded
        000 -   -

 

Opisze po kolei:

błąd 00858 wczoraj raczył zniknąć po kilkukrotnym kasowaniu i narazie go nie ma,

błąd 01044 o nieprawidłowym kodowaniu... nieprawidłowe właśnie było przez tego SIRIUSA, zakodowałem i ten błąd zniknął.  (początkowe kodowanie 0319117 zmienone na 0319127 - w tym miejscu proszę jeszcze o weryfikacje czy takie powinno być)

pozostałe 2 cały czas są z tym że:

16352 - czyli electrical error sami zobaczcie

16352 - Control Module - Electrical Error
            014 - Defective - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101110
                    Fault Priority: 5
                    Fault Frequency: 24
                    Reset counter: 105
                    Time Indication: 0
                    Date: 2007.10.22
                    Time: 12:07:42

jest z 2007 roku.. niestety po kasowaniu cały czas się pojawia.

na kolejny błąd mikrofonu nie mam już pomysłu, wiem że go w podsufitce nie ma, ( czy powinien być) jeśli go nie ma to czy zamiast open circuit nie powinno być no signal/communication

no i tutaj po poprawnym kodowaniu i kasowaniu błędów najświeższy log

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Friday, 05 January 2018, 19:13:46:0
Control Module Part Number: 8E0 035 192 K
  Component and/or Version: RNS-E HIGH EU   H72 X---
           Software Coding: 0319127
            Work Shop Code: WSC 76112
                      VCID: 2C2B87B3CF13
3 Faults Found:
16352 -  Control Module - Electrical Error
        014 -  Defective
02454 -  Microphone Unit (in Front Roof Module) (R164)
        011 -  Open Circuit
02230 -  Digital Radio (DAB) (R147)
        008 -  Implausible Signal

mamy nowy błąd od DAB czyli rozumiem że od SIRIUSA.

Dzisiaj zmieniłem jeszcze akumulator na inny bo już sam nie wiem gdzie szukać. po zmianie akumulatora jest to samo.

proszę o wszelką pomoc. co gdzie ewentualnie sprawdzać i co szukać?

Problem ma już troche czasu, w większości Rns-e jest odpięte żeby czasem go nie uszkodzić.

Podziękowanie dla Tom A4 za nowy soft w RNs-e ( czyli ta opcja też już odpada)

Za wszelką pomoc dziękuje, jak o czymś zapomniałem będe dodawał info na bieżąco.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Navi była u mnie i zrobiłem wszystko co można, flash softu testowanie navi w aucie i na stole , czy nagrzane czy zimne nic kompletnie z navi się nie dzieje po podłączeniu u kolegi shockvvave zaczynają się cyrki. Jak widać z opisu wszystko z rns-e jest ok w innych autach i na stole, natomiast w tym tylko aucie zaczynają się dziać cuda. Bardzo mocno skłaniam się w kierunku elektryki w tym aucie że tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czyli po kilku dniach zacząłem szukać przyczyny na wtyczce która wchodzi do RNS-E.

Po podpięciu zasilania i kostki C ( B sobie wisi luzem) za pierwszym razem przy tym manewrze zaczęło działać wszystko tj podgłaszanie, ściszanie sterowanie z kierownicy, nawet BOSE zaczęło grać, po chwili jednak przestało już działać podgłaszanie i ściszanie.

po dołączeniu kostki B  - BOSE automatycznie ginie, oczywiście dołączane na wyłączonym radiu,

dodam jeszcze że dzisiaj podczas tych manewrów łącznie nie wiem załóżmy godzinę ( chwila diagnostyki - zapłon bez wentylatorów, oświetlenie kabiny + otwarte drzwi i kilka minut grania radia) akumulator zdechł... dopiero co zakładałem go przed 3 dniami i akumulator jest na 100% sprawny,. Czy to normalne że go tak szybko rozładowuje>?

czY może być tak że jakieś zwarcie go rozładowuje? MOim skromnym zdaniem to auto powinno sobie grac minimum ze 2 godziny na radiu itp  jak nie lepiej i akumulator powinien trzymać. ( te cuda z tym poborem prądu to odnotowuje właśnie podczas szukania problemów z tym radiem.) tak to zdarzało mi się że np auto stało dłuższy czas i akumulator trzymał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po bardzo długim okresie walki z rns-e w aucie problem rozwiązany mam nadzieję już na stałe.

Czasami tylko w navi mam ten błąd, 

02230 -  Digital Radio (DAB) (R147)
        008 -  Implausible Signal

ale olewam to bo już nie ma zdrowia i siły.

Gdyby ktoś spotykał się z tym błędem

00858 -  Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier
        011 -  Open Circuit

to proponuje dobrać się do wzmaka antenowego przy tylnej szybie ( sedan). Mój ma jedno pęknięcie i w tym miejscu gdy dociskam brak błędu.. gdy tylko puszcze błąd wraca.. Polecam robić to we 2.

Moje rns-e dostało w końcu inną płytę główną. Zginęły problemy z tym wszystkim co opisałem w pierwszym poście.

Co do bose - gra ono tak jak np u innych kolegów z forum. Mimo że jak kupiłem auto i grało mocniej to może to też była "usterka" która powodowała pracę nagłośnienia na zwiększonej mocy? opisałem kombinacje i poszukiwania przywrócenia tego efektu w innym temacie. po krótce. Wypięcie niebieskiej kostki z rns-e powoduje ogromny kopniak basu. Przednie głośniki są wtedy jakby trochę wycięte. Odpięcie samego pinu bose ( pin 7) praktycznie ten sam efekt. po podłączeniu wszystkiego normalnie przód startuje dużo lepiej, więcej średnich i wysokich tonów, za to bas z tyłu jest słabszy, Ale w tej konfiguracji mogę podkręcić bas na maxa w rns i chodzi to w miarę półka lusterka wibrują.  Natomiast gdyby ktoś spróbował z wypiętą kostką to ... heh głośnik wyskoczy z tej półki chyba. Słychać że nie daje rady itp. Także myślę po tym doświadczeniu że tak jak była usterka i bose grało super to jednak to było nieprawidłowym działaniem, a tak jak jest teraz tak powinno być.

 

Pozostaje tę kwestię sprawdzić na spocie.

Czy ktoś u nas na forum naprawia te wzmacniacze antenowe co są w sedanie? wydaje mi się że gdzieś czytałem że ktoś to robi, ale nie pamiętam i nie mogę teraz tego znaleźć.

 

 

Edytowane przez schockvvave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...