Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pedał sprzęgla - czuć jakby pracę silnika na pedale.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak wyżej. Nie jest to jakoś mocno odczuwalne ale jak przyłoże nogę do pedale sprzęgłą i go lekko zacznę wciskać to czuć jak by pracę silnika. Sprzęgło jakoś bardzo wysoko nie bierze. Biegi wchodzą dośc precyzyjnie z lekkim oporem na początku ale ładnie.

Czy to mnoże normalne, powinno się czuś prace silnika na pedale? Wczęniej nie miałem styczności z TDI, nawet z Audi.

Opublikowano

w trzech A4 TDi już to sprawdzalem i kazda ma tak samo

więc to chyba norma :cool:

Opublikowano
  • Autor

Aha to git bo już myślałem, że jescze problemy ze sprzegłem się zaczynają.

Opublikowano

to jest norma..........

Opublikowano
to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:
Opublikowano
to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:

Oslone zdejmiesz odkrecajac 4 sruby. Dwie sa pod oslonka bezpiecznikow (uwazaj zebys oslonki nie polamal), nastepne dwie to jedna jest z lewej na samym poczatku tej malej pulki u gory, a druga z prawej strony u gory. Po odkreceniu ciagniesz do siebie.

Opublikowano
to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:

Oslone zdejmiesz odkrecajac 4 sruby. Dwie sa pod oslonka bezpiecznikow (uwazaj zebys oslonki nie polamal), nastepne dwie to jedna jest z lewej na samym poczatku tej malej pulki u gory, a druga z prawej strony u gory. Po odkreceniu ciagniesz do siebie.

czyli najpierw musze osłone bezpiecznikow zdjac ??zeby te srubki sie ujawnily?? :grin:

Opublikowano

tak tam beda 2 srubki :wink: reszta pod kiera

Opublikowano

dzieki .pobawie sie z tym w weekend :wink:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

U mnie tez to zauwazylem i sie tez przerazilem.

w starym golfie 2 tego nie odczuwalem a tu odczuwam :(

Druga sprawa to odczuwam ze bardzo wysoko mam to sprzeglo jakby linka byla za bardzo podciagnieta, ale z tego co wiem to tam nie ma zadnej linki :/

Idzie to jakos wyregolowac aby przy puszczaniu sprzegla szybciej bralo?

Bo tak mam 60% sprzegła jako przepasc

p-m

Opublikowano

nie reguluje sie

Opublikowano
  • Autor

Poprostu sprzęgło niedługo do wymiany będzie. No może nie całe ;).

Opublikowano
U mnie tez to zauwazylem i sie tez przerazilem.

w starym golfie 2 tego nie odczuwalem a tu odczuwam :(

Druga sprawa to odczuwam ze bardzo wysoko mam to sprzeglo jakby linka byla za bardzo podciagnieta, ale z tego co wiem to tam nie ma zadnej linki :/

Idzie to jakos wyregolowac aby przy puszczaniu sprzegla szybciej bralo?

Bo tak mam 60% sprzegła jako przepasc

p-m

Jak się ma zużyte sprzęgło, to taki jest efekt... Załóż nowe, a będzie brać prawie od podłogi.

Co do pukania w nogę, to taki efekt nawet jest w najnowszym mondeo TDCi, osobiście to sprawdziłem.

Opublikowano

Co do pukania w nogę, to taki efekt nawet jest w najnowszym mondeo TDCi, osobiście to sprawdziłem.

dokladnie.... sprawdzane na kilkunastu furach TDI ... zaczynajac od B4 TDI , poprzez A6,A4, i konczac na pasku B5 TDI ....

rada : olac temat i nie wymylsac sobie problemow ... :twisted:

Opublikowano
to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:

witam

miałem też ten problem próbowałem to załatwić głośną muzyką ale ile można tak mnie to zirytowało że już nie wytrzymałem normalnie jak w trabancie ! więc zdjołem maskownicę-półkę odkręcając cztery śruby ( dwie pod pokrywą bezpieczników i dwie po lewej i prawej stronie kierownicy) powstrzykiwałem drobną igłą olej silnikowy : na tłoczek, na tuleje, pod tuleje, i na łożysko łapy tłoka bo tam trzeszczało jak w samochodzie było gorąco dziwne ? ale prawdziwe. No i od tego czasu ciszaaaaaaaa

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

ja slyszalem ze ten silownik od sprzegla jest wymieny i nie ma co go psikac jakimis srodkami do nasmarownia bo to tylko na krodki czas przestanie skrzypiec !! lepiej go wymienic!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.