Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana rozrusznika 1,9 TDI AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wymieniał ktoś z was może rozrusznik w 1,9 TDI AVF z 10 zębowego na 11 zębów?

Widziałem że wymianiają ludzie w 1,9 TDI z 02Z911023F na 02Z911024J i nie mają problemu z odpalaniem ciepłego silnika.

Tylko nie wiem czy akurat akurat takie coś podejdzie do AVF.

Jak ktoś coś wie na ten temat to proszę o opinie i podanie numerów cześci (jaki "lepszy" rozrusznik podejdzie do AVF)

Pozdrawiam.

Opublikowano
3 godziny temu, bartekkk napisał:

Tylko nie wiem czy akurat akurat takie coś podejdzie do AVF

no właśnie to nie są rozruszniki do AVF

to są rozruszniki od poprzecznych silników

Opublikowano

068911024H to jest rozrusznik Boscha stosowany w AVF do vin 8E-4-170000 od tego numeru był rozrusznik Valeo 068911024L

te rozruszniki mają po tyle samo zębów czyli 9

Edytowane przez MemberA4

Opublikowano
  • Autor

No czytałem, że dwa rodzaje były. Tylko pytanie czy można jakiś inny włożyć z innego silnika troche mocniejszy z 11 czy 10 zębami?

 

Opublikowano

rozrusznik od AVF ma 1,7kW ale rozrusznik do 2.0 tdi maja 2,0kW więc jest mocniejszy lecz ma również 9 zębów

wątpie w to żeby ktos na forum praktykował zmiane rozrusznika na inny

Opublikowano
  • Autor

Aha i taki rozrusznik by pasował do avf? jaki numer ma wiesz może?

Opublikowano

03G911023

ja mam u siebie dół z tego rozrusznika czyli tą czarną część a głowicę czyli tą alu część z cewką od rozrusznika AVF bo głowica od 2.0 Tdi opierała się o blok silnika i spowodowałoby to u mnie zwarcie więc mozliwe że też by nie podeszła do AVF

 

 

Opublikowano
  • Autor

aha. to u siebie też coś przerabiałeś?

ja u siebie borykam sie z opdaleniem cieplego niby pali ale nie ma takiego strzału jak na zimnym. wszystko było juz wymienione co mogło począwszy od aku po sprawdzenie rozrusznika wyjecie pompek nowe dawki u tunera wgrane no wszystko. Dlatego myslałem o innym rozruszniku. jeszcze przeczyszczewszystkie połączenia eletryczne przy aku i rozruszniku a jak nie to jeszcze raz rozrusznik wyjme i trzeba bedzie cos pokombinowac.

Opublikowano

tak musiałem kombinować żeby upchnąć jakoś rozrusznik za spręzarkę klimy bo u mnie jest po prawej a mam założone sprzęgło 240m

Szczerze to też mam wrażenie ze rozrusznik od AWX jakoś lepiej kręcił niz ten co mam, nawet moja żona zauważyła że ten rozrusznik jakby wolniej kręcił ale z odpalaniem nie mam problemów

Opublikowano
  • Autor

No właśnie o to chodzi że gorzej kręci. Jak zimny to dosłownie z pół obrotu wału i chodzi odrazu na obroty wskakuje. A jak zagrzany po butowaniu zgasze i po 5 minutach chce odpalić to słychać że nie może odrazu na obroty wskoczyć i kreci juz z 2-3 sekundy. Ale tylko gdy silnik rozgrzany. I już sam nie wiem czy rozrusznik może mu nie dawaćtego zadanego momentu czy co.. Da się z tym żyćale wolałbym to jednak jakoś rozwiązać bo troche jest to denerwujące :/

Opublikowano

może spróbuj synchronizacja się pobawić np ustawić na +1 ?

Opublikowano
  • Autor

No ale jak na 0,0 jest na nagrzanym to chyba ok. Przestawić można spróbować tylko wtedy silnik po d*pie wtedy dostaje nie

Opublikowano
31 minut temu, bartekkk napisał:

tylko wtedy silnik po d*pie wtedy dostaje nie

nie no bez przesady :) spróbuj nie zaszkodzi :) u mnie nie zawsze jest 0,0

Opublikowano
  • Autor

to mówisz że na +1? czy -1? spróbuje i zobaczymy jak bedzie

Opublikowano

ja bym zaczął od -1,5 i porównywał, niby silnik jest żwawszy w tym ustawieniu (taka jest niby opinia na forach) ale ja kiedyś się bawiłem synchro i mam ustawione -0,6 - 0,0 bo zbytniej różnicy nie widziałem

Opublikowano

Bawiłem się również nie dawno synchroznizacja walka i poza inna praca silnika na minusie twardziej pracowal a na plusie bardziej miekko ale ani lepiej nie odpalal ani jakos lepiej nie jechał. Mi tez Avf na zimnym pali na dotyk na cieplym jakby duzej palil tzn jakby mulowago zakrecil, zrobilem podmianke z drugiego auta nowy aku i pali jak zimny . A bylem w serwisie akumulatorów i twierdzą ze sprawny akumukator jest. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.