Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi a4 1,8 1997r - na gazie pływa na wolnych obrotach


zigula11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Instalacja gazowa sekwencyjna.

Jak autko jest po nocy zapala na benzynie i po przejechaniu ok 500 m przełącza się na gaz i jeżeli jadę to wszystko ok, ale jak zatrzymam się na skrzyżowaniu to pływa na wolnych obrotach od ok.800 - 1300 obrotów (dodam że na benzynie tak się nie dzieje). Jak auto się nagrzeje to wszystko jest ok. Potem choćby stał 3 godziny to po zapaleniu jest normalnie - mimo tego że jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak pisze mstan ale nie koniecznie bo ja też jeżdże z temp przełaczania na 30* i takich falowań nie mam. Może tankujesz jakis kiepski gaz i dlatego się tak silnik zachowuje jak jest zimny.

Zigula masz cos pochrzanione w opisie twojego auta A4 B5 z 2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kiepskiej jakości gaz, w moim przypadku dopóki nie złapał temperatury 85*C to na wolnych obrotach gasł. Dlaczego 85*C? Bo u mnie był to czas gdzie (przełączenia się na gaz przy 40*C do 85*C) wytrącona parafina na wtryskach była rozpuszczana i co za tym idzie wtryski odklejały się. I zawsze tak miałem po nocy, w ciągu dnia po pierwszym odpaleniu potem już było w miarę dobrze. W miarę dobrze bo obroty falowały i miałem wrażenie że na niższych temperaturach (40*C-70*C) pracują tylko trzy cylindry. Zmieniłem stację gazową, kiepski gaz wyjeździłem w krótkim czasie i teraz mam spokój. Jak zmiana stacji gazowej nie pomoże to na wątku "Problem z LPG" kolegi Wojtas_GTW jest dokładnie opisana procedura czyszczenia wtrysków.

A ponoć niektórzy gazownicy (tak słyszałem u mnie w Łodzi) dokładają trzeci filtr gazu za reduktorem, aby pozbyć się problemu sklejania wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...