Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja poziomu świateł


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopadł mnie pewien problem z silniczkiem lewej lampy. Jeszcze wczoraj normalnie wszystko działało, a dzisiaj przy zmianie poziomu pokrętłem w samochodzie, prawa lampa normalnie opada, a lewa zawiesza się w połowie.. O 1 poziom normalnie schodzi, o drugi ledwo co, a o trzeci praktycznie nic. Czyżby silniczek regulacji padł, czy coś blokuje odbłyśnik w lampie? Dodam też, że ostatnio wymieniałem odbłyśniki soczewek, i po tym zabiegu nie jestem w stanie tak ustawić świateł długich, aby świeciły na ziemię. Świecą wyżej jak powinny, nawet przy maksymalnie ustawionych lampach w dół.. 

Tak jest przy lampach 'w połowie" (najpierw włączam długie, potem mijania)

Światła w połowie

Tak przy lampach maksymalnie do góry

Światła maksymalnie w górę

Tutaj widać przy ścianie, na nagraniu nie widać za dobrze, ale powiem, że długie świecą dokładnie nad tym załamaniem. Jak to u Was wygląda?

Przy ścianie

Dodam, że wcześniej na długich na prawdę dużo widziałem.. Czy jest to możliwe, że da się długie inaczej ustawić ręcznie, niż przez te 2 śrubki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, silniczek naprawiłem przez rozkręcenie, wyczyszczenie, ustawienie na poziom 0 (jest tak taki suwak), przesmarowanie na nowo smarem do łożysk i wszystko śmiga jak się patrzy. Zepsułem to pewnie przy gracaniu kątem świateł, za blisko dałem światła do silniczka i ten próbując wejść na poziom 0 przeskoczył o kilka ząbków na przekładni i nie był w stanie sprawnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...