Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kopułka obudowy filtra oleju 2.0 Tdi


pawlon159

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów:)

Mam mały problem, zabrałem się za wymianę oleju. Niestety okazało się, że mam objechany gwint kopułki obudowy (z tworzywa sztucznego) na klucz 32:( i nie umiem sobie poradzić z odkręceniem tej obudowy żeby dostać się do filtra oleju... Macie jakieś pomysły za pomocą czego odkręcić ? bo próbowałem już kluczem nasadowym, płaskim.... ale objechany gwint ... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawlon159 napisał:

Witam szanownych forumowiczów:)

Mam mały problem, zabrałem się za wymianę oleju. Niestety okazało się, że mam objechany gwint kopułki obudowy (z tworzywa sztucznego) na klucz 32:( i nie umiem sobie poradzić z odkręceniem tej obudowy żeby dostać się do filtra oleju... Macie jakieś pomysły za pomocą czego odkręcić ? bo próbowałem już kluczem nasadowym, płaskim.... ale objechany gwint ... :( 

Duża żabka taka jak hydraulicy używają :) A jak odkręcisz to odezwij się do mnie, mam taki korek z 2.0 tdi i chętnie oddam za jakiś czteropak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł... fakt.. może żabką to chwycę choć jest tam bardzo ciasno... nawet klucz francuski się nie mieści. Ale jak odkręcę to jak najbardziej po ten korek się zgłoszę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawlon159 napisał:

Dzięki za pomysł... fakt.. może żabką to chwycę choć jest tam bardzo ciasno... nawet klucz francuski się nie mieści. Ale jak odkręcę to jak najbardziej po ten korek się zgłoszę :)

 

Nawet jak będzie trzeba coś więcej rozkręcić żeby włożyć żabę, to ciężko wymyślić inny sposób żeby to odkręcić, bez zniszczenia korka :) do usłyszenia w takim razie

ewentualnie ruski klucz- młotek i przecinak;)

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 20:23, wyzyk83 napisał:

klucz do filtra opaskowy albo spróbuj ręką paskiem klinowym

 

osobiście polecam klucz do filtra opaskowy, już nie jeden raz mi życie uratował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...