Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka temperatura na ogrzewaniu


rakiet1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem z temperaturą cieczy. Rano wstałem i odpaliłem auto, i zgarnąłem śnieg z szyb. Następnie wsiadłem do samochodu i w tak krótkim czasie temperatura wzrosła prawie do 90*C. Potem dojeżdżając do pracy z ciekawości włączyłem nagrzewanie na największą moc i siłę nadmuchu. Po czym temperatura w krótkim czasie wzrosła do ponad 105*C. Teraz silnik chodzi normalnie, dalej trzyma temperaturę sprzed tego wydarzenia. Od początku kiedy kupiłem nie trzymał temperatury 90*C. Zawsze jakieś 87-88. Tutaj chyba wina leży w termostacie. Ale nigdy nie zdarzyło się żeby temperatura skoczyła aż tak do góry. Czemu włączenie nawiewu na pełną moc i siłę wywołało taki wzrost temperatury cieczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to idzie samemu dojść do tego czy to termostat czy czujnik ,sprawdź sobie vagiem czujnik czy podaje takie same temperatury do ECU i na licznik ...

jak osiągnie temperaturę 90*C to sprawdź sobie dolny wąż idący z chłodnicy do silnika czy jest dobrze ciepły czy zimny j.

Jak okaze się ze czujnik dobrze pokazuje temperaturę a wąż dolny zimny to termostat się blokuje i nie otwiera 

Powinien otworzyć obieg w 87*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...