Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Trzeszczenie pod podwoziem Audi A4B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam,
mam taki problem, posiadam audi a4 b8 z 2008 roku - jestem pierwszym wlascicielem ( co wyklucza wypadek o ktorym nie wiem ).
W samochodzie od jakiegoś pól roku coś stuka. Wszystko co dalo sie "wywalic" z auta - łącznie  z kolem zapasowym juz wywalilem
w celu sprawdzenia czy nie jest to pczyczyna stukow. Stukanie jest slyszalne w srodku samochodu w czasie jazdy po 
nierownej drodze, wybojach itp. ( ale juz po ulicy z kostki kamiennej nie ). Jest to dziwny odglos metaliczny prawdopodobnie z pod samochodu,
jednak mimo wielu prob ustalenia nie mozna dojsc do tego czy odglos pochodzi z prawej , lewej , przodu czy z tylu - poprostu kazdy slyszy go z
innej czesci. Jest to taki odglos jakby kiwajacej sie blachy,lub ocierającej się sparciałej gumy  ( jak kawalek rury ktory jest przegnity i wisi na ostatnich przegniłych łączach i chwieje 
sie - ala na horrorach , lub cos jakby rura wydechowa w calosci na nierownosciach zaczynala sie chustac ). W serwisie tez juz bylem
i na podnośniku sprawdzali wszystko od spodu - wszystko co nie wymaga rozkręcania , i nic nie znaleźli 
Co więcej teraz w zimie tłucze się to cały czas na dziurawej drodze ale jak było lato- jesień tłukło się to jak samochód był zimny ale już po jakimś
czasie jak się zagrzał przestawało się tłuc całkowicie i rano po nocy jak znów był zimny od nowa.
Dodatkowo dziś przy obserwowałem jadąc  w 3 osoby w tym 1 na tylnej kanapie ze tłuczenie  jakby było mniejsze ale jednak było.
Na drodze rownej ( np. autostrada ) zero problemu , na drodze dziurawej lub sfaldowanej z wybojami zjawisko jest mocno slyszalne.
Dodatkowo wjechanie na prostej drodze w pojedyncza dziure ( obojetne czy prawym czy lewym kolem ) przewaznie nie powoduje slyszalnego efektu,
musi to być odcinek drogi gdzie samochód wpada w wibracje. Zauważyłem ze jak nacisnę hamulec i włożę wsteczny podrywając sprzęgło do ruszania tez słyszę ten odgłos.   Dodam jeszcze ze juz wymieniłem poduchę pod skrzynia wahacze i łączniki ale bez amortyzatorów kompletne sprzęgło  i nadal nic 

Bardzo prosze o pomoc  jesli ktos ma jakies pomysly co moze byc przyczyna mechanicy i serwisy rozkładaja rece

Edytowane przez lukasz251

Opublikowano

Może to półoś się tłucze

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Na wahaczach nie masz pozrywanych gum? To dokładnie daje takie objawy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.