Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyberdach - rezonans


tsluszniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

ostatnio było kilka cieplejszych dni, chciałem sprawdzić jak się jeździ z otwartym na maksa szyberdachem - między innymi, o ile głośniej będzie w samochodzie.

Stojąc na światłach odsunąłem szyber do końca, ruszyłem i przy około 40km/h zaczęło coś strasznie głośno "buczeć", prawdopodobnie szyba w dachu wpada w rezonans, który rozchodzi się po całej budzie. Jest strasznie głośno i wszystko drży. Przy tej prędkości nie słychać nawet co mówi osoba siedząca obok. Przymknięcie szyby chociaż o jedną "kropkę" pomaga. Spotkał się ktoś z czymś takim? 

Co sprawdzić i jak? Podejrzewam, że bez zdejmowania podsufitki i tak się nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu masz bezpieczny zakres na przełączniku + maksymalne otwarcie. Przy standardowym otwarciu do końca przełącznika jest ok, dopiero po przytrzymaniu i otwarciu poza bezpieczny zakres zaczynają się zawirowania powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem szybę przekręcając pokrętło dokładnie o 180 stopni. Coś źle zrobiłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zielonym zakresie pokrętło pozostaje w zadanej pozycji i jest to zakres 'bezpieczny'. Po przekręceniu w czerwone pole i przytrzymaniu szyber otwiera się do pozycji końcowej, w której przy większych prędkościach nie jest komfortowo.

IMAG0251.jpg.9c301629bb6f4539ca63df86957fe567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę jak to jest u mnie. Rozumiem, że po przekroczeniu zakresu "bezpiecznego", czyli przytrzymaniu chwilę dłużej, pokrętło powinno wrócić samo do tego "bezpiecznego" zakresu? Bo u mnie zostaje tak jak je ustawiłem, czyli równe 180*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno wrócić na ostatni 'ząbek' bezpiecznego. Jeśli zostaje u Ciebie na 180' to masz pokrętło do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To teraz wszystko jasne.. Dzięki za pomoc![emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...