Skocz do zawartości
IGNOROWANY

komunikat akumulator rozladowany


marek1mark

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich kolegow mam maly problem otoz zalozylem dzisiej nowy akumulator i ciagle pokazuje sie na wyswitlaczu rozladowany akumulator nad mienie ze klemy przy zmianie aku byly podlaczone do prostownika tak zeby na nowo nie kodowac moje audi to a4 b8 2.0 tdi 143 konie jak by ktos pomogl by bym byl bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy akumulator trzeba zakodować, na forum jest opis na jakie wartości trzeba zmienić w sterowniku bo inaczej sterownik uważa że dalej jest stary akumulator. To nie bmw że do wymiany aku trzeba podłączać samochód do prądu. Ktoś Cię poprostu wprowadził w błąd że da się tak zrobić.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można podpiąć prostownika w czasie wymiany pod maską żeby nic nie wyleciało z pamięci?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz która 'wyleci' z pamięci to dane komputera pokładowego, czyli średnie spalanie, czas jazdy itd. Nic innego, radio się nie rozkoduje, żaden sterownik również i nic nie trzeba od nowa kodować po odłączeniu akumulatora (chyba że się wymienia), to nie bmw. Nie trzeba utrudniać sobie życia na siłe. 

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem aku ale podłączyłem prostownik żeby nie kodować przez dwa dni wyskakiwał mi ten właśnie komunikat a od wczoraj przestał tak ze myśle ze wszystko jest ok ale dzięki za podpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączamy prostownika pod instalacje samochodową jeżeli jest odłączony akumulator, jeżeli już to używamy do tego celu drugiego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek1mark napisał:

Ja wymieniłem aku ale podłączyłem prostownik żeby nie kodować przez dwa dni wyskakiwał mi ten właśnie komunikat a od wczoraj przestał tak ze myśle ze wszystko jest ok ale dzięki za podpowiedz 

Po wymianie akumulatora na nowy trzeba go zakodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

posiadam kabel VAG002 od e-service i chciałem dzisiaj wejść w baterry regulation , adress 61 i po wciśnięciu ... myśli myśli i wyskakuje : "no response from controller"

I przy wielu wejściach tak jest, nie wszędzie.

Wersja VCDS to 11.6.0 w wersji angielskiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem info z e-service że nie trzeba Aku ładować bo sterownik który jest tam zamontowany zczytuje pojemność i zapamiętuje ją sam.
Prawda?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...