Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne spalanie auta!


Kacperos8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy, mam audi a4 b5 1.9tdi 115km. Problem składa się z tego że auto pali mi ok 12l na 100km :/ testowałem już tankować co 100km i takie wyszlo. Było auto u mechanika i pompowtryski są dobre, komputer daje dobra dawkę, i ogólnie było sprawdzone całe auto a dalej pali tyle samo. Macie jakieś pomysły co się mu może dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kacperos8 napisał:

Witam. Potrzebuję pomocy, mam audi a4 b5 1.9tdi 115km. Problem składa się z tego że auto pali mi ok 12l na 100km :/ testowałem już tankować co 100km i takie wyszlo. Było auto u mechanika i pompowtryski są dobre, komputer daje dobra dawkę, i ogólnie było sprawdzone całe auto a dalej pali tyle samo. Macie jakieś pomysły co się mu może dziać?

..czy sprawdzony został czujnik pomiarowy temperatury płynu ??? odpowiadający m.in za dostarczanie odpowiedniej dawki paliwa ??? przepływomierz też był sprawdzany..?? cudów nie ma,zakładając oczywiście że pompo - wtryski zostały należycie sprawdzone ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony auto było na serwisie VW i nic nie znaleźli, byłem u 3 mechaników i serwis i nikt nie ma pojęcia dlaczego tak pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kacperos8 napisał:

Czujnik wymieniony auto było na serwisie VW i nic nie znaleźli, byłem u 3 mechaników i serwis i nikt nie ma pojęcia dlaczego tak pali.

...jaką temperaturę silnika masz podczas jazdy ??? czy auto jest zrywne ?? czy wszystkie przewody zasilające jak i powrotne są szczelne ?? czy odpowietrznik filtra paliwa jest dokręcony..?? ( jeżeli występuje w tym modelu,bo piszę z pamięci ).W takim silniku magii nie ma ...albo bez urazy tacy mechanicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik się dogrzewa jeżeli o to chodzi i cały układ został sprawdzony. A jak sprawdzić ten odpowietrznik? I jest coś takiego jak odpowietrzenie baku?

No spoko rozumiem ale jednak jak bym był u jednego to ok ale na okolicy jedni z najlepszych i to właśnie byłem u 3 i na serwisie vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tak czytam i myślę sobie ...12L /100km włosy sie jeżą .

A w ASO podałeś im problem spalania (12l ) czy tak  tylko byłeś po sprawdzać czy wszystko ok? No i co Ci odpowiedzieli ?

Jaki styl jazdy prowadzisz ? Masz czipa ?Moze dużo jeździsz na niskich biegach bocznymi drogami  Nie dymi Ci jak mu depniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedziałem im że auto mi tyle spala i powiedzieli że auto sprawdzili wymienili ten czujnik i że teraz będzie dobrze, i że jeszcze wisko może być do wymiany ale nie zrobili tego.

Spokojny styl jazdy po 2tys kręcę, nie mam czipa. Generalnie jeżdżę po wsiach, po ok 70km/h i na czworce.

Jak depne to nawet dymek nie pójdzie, oleju też mi nie bierze ani go nie przybywa :/ ale ogólnie to mam problemu z tym autem takie że nikt nie wie co się mu dzieje i autentycznie wszyscy rozkładają ręce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spalanie 12 l to masz od początku nabycia ? czy to się pojawiło od jakiegoś czasu bo z tego co piszesz to bardzo dziwna sprawa i spalanie szok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj jest problem bo to dopiero mi się pojawiło jakieś 2 miesiące temu a auto mam od 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...