Treść opublikowana przez megafaka
-
Nie otwiera się szyba po stronie pasażera w Audi A4 B7
Witam Mam identyczny problem z szybą po stronie pasażera Przełącznik jest wymieniony na nowy ,kable w drzwiach ok na bank a sterować nią można tylko od strony kierowcy . Szyby tylne na korbkę. Bezpieczniki sprawdzone !!! Jakieś sugestie ??
-
Moduł komfortu - miejsce montażu oraz funkcje
dzięki za info ..:) Aczkolwiek w zapasowym pilocie efekt jest taki sam !!! Diagnostyka interfejsem ( Vscan Multi Its ) nie wykazuje błędów MK ... Ponadto przy próbie otwarcia auta kluczykiem z zamka ..potrafi on samoczynnie się zamykać SAM !!!! Podejrzewam przebicie ma masę ,lecz po rozebraniu drzwi przednich od kierowcy wraz z wiązkami nie znalazłem nic podejrzanego gdyż przeleciałem je wszystkie miernikiem na wszystkie sposoby Na marginesie dodam że instalacja jest oryginalna oraz posiadam 3 letni akumulator odpowiedni do tego silnika i wyposażenia . Auto przez 5 lata użytkowania nie wykazywało tego typu awarii ....wręcz przeciwne Pilot łapał do 50 metrów !!!!
-
Moduł komfortu - miejsce montażu oraz funkcje
Witam Jak to jest do końca z miejscem zamontowania Modułu Komfortu w Audi A4 B7 Avant ?? Czy jest to kostka zamontowana pod siedzeniem kierowcy czy pod wykładziną znajdującą się pod pedałem sprzęgła ?? Czy wspomniany moduł może odpowiadać za awaryjne działanie pilota otwierania bądź zamykania drzwi ??? Wszelkie możliwe " operacje " na pilocie ( rozkład na czynniki pierwsze ,wymiany baterii itp. ) nie dały żadnych rezultatów ....
-
Dwumasa kpl. Audi A4 1,9 116km /BRB
Witam Zdemontowaliśmy starą dwumasę we wspomnianym wyżej modelu która posiada tarczę ze sprężynkami ...czyli tłumikiem drgań Mamy na zapasie drugą kpl. lecz z tarczą bez sprężyn .. Średnica obu oraz ilość zębów itp. są identyczne !!! Czy będzie to chodzić po nałożeniu tej drugiej ????? Dwumasa stara zdj.nr.1 Dwumasa do montazu zdj. nr.2
-
Programowanie kluczyka w Audi A4 B7
..a posiada on w ogóle immo w środku ????
-
Żarówki LED H7, czy warto ?
..wszystko Pięknie i Ładnie ale nie doczytałem się tam - czy żarówki takowe posiadają " homologację " ??? abyś potem nie miał przykrych niespodzianek na przeglądzie....
-
[AFN] Nagle nie odpala
..zacząłbym od podstaw - czyli sprawdzenia szczelności układu zasilającego. Dizelek ma to do siebie że wystarczy małe zapowietrzanie układu - i wówczas nawet na rozgrzanym silniku będzie ciężko palił.
-
Czujniki parkowania na tył kompatybilne z hakiem
...a ja szukam czujników cofania ( 2 szt. ) w kolorze LY7W - może ktoś pomoże ??
-
2.0 TDI CAHA-termostat diagnoza
..,przy naprawdę dużych spadkach temperatury powietrza ( np. -25 ),auto może nie dogrzewać się do " książkowej" temp. 90 st. i w takich przypadkach częściowe zasłonięcie chłodnicy powinno skutkować wzrostem temperatury silnika. W pozostałych okolicznościach winny w 90 % jest termostat.... !!!! ( nawet nowy ! ) Mówienie że ten typ tak ma jest po prostu bzdurą.. trzeba sprawdzić czy układ przypadkiem się nie zapowietrzył,czy nie włącza się np. wentylator ( bo uszkodzony jest czujnik ) itp. Przecież wiadomo że przedkłada się to na zwiększone zużycie paliwa !!
-
Czujnik wału korbowego A4 b7
..skoro tak wykazała diagnostyka silnika..hm. Aczkolwiek prozaiczna zmiana filtra paliwa też by nie zaszkodziła
-
Zwrotnice co jest grane
..porównaj jakiej firmy,aczkolwiek brałbym niemieckie...pozdrawiam
-
Problem z wrzuceniem 2 biegu A4 B7 1.8T BFB
..to krzyczy ten mechanik jak " Cygan za matkę " !! ale być może ma rację...niestety. To że czasami lepiej Ci wchodzi może wynikać z wyrównania prędkości obrotowej wałka z silnikiem ( tak z grubsza mówiąc ). Nie jestem pewny czy tańszą opcją nie będzie po prostu wymiana całej skrzyni... np.http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-ly7w-1-8t-skrzynia-biegow-ggg-i6930708028.html
-
[ALL B6] Przepalający się bezpiecznik
....amen
-
Ucieka płyn chłodniczy pomocy:(!!!
..nie koniecznie zaraz musi być walnięta głowica,może zaczyna lekko puszczać uszczelka. Również jeżeli z rana zwłaszcza przy chłodnym powietrzu samochód przez chwilę "kopci " na biało to nie jest żadna usterka !!! wynika to m.in z różnicy temperatur.
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
...ale jaja !!! nie popatrzałem !!!!
-
Piszczenie w lewym przednim kole
....
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
..musisz się zaopatrzyć w klucz dynamometryczny i jak wyżej "Blabson" napisał przynajmniej wymień uszczelniacze ( nie wspominając o sprawdzeniu szczelności zaworów oraz samej głowicy). W żadnym razie nie dokręcaj jakąś 1,5 m rurką ( bo to nie ciężarówka !!! ) - dokręcasz zgodnie z momentem Nm i kolejnością !!! wszystko w temacie...
-
2.5 tdi BDG długie grzanie świec wysokie obroty, wymiana 62 nie pomaga
..co prawda przyczyn może być wiele,ale dla świętego spokoju sprawdził bym przekaźnik grzania świec..
-
gabka pod oslona silnika b7
..widziałem u Gościa "Patent " na myszy - w komorze silnika np. przy ABS - zawiesza .....kostkę toaletową w koszyku..ponoć skuteczna.
-
Jaki ON tankujecie do swoich 2.0 CR zwykły czy uszlachetniony?
...ja bym się tak tym nie chwalił - nigdy nie wiadomo kto czyta..konfidentów nie brakuje.
-
[ALL B7] Dziwne chrupanie po wciśnięciu sprzęgła w 1.9 TDI
..przy uszkodzonym docisku występują objawy szarpania autem , twardego pedału itp. Raczej jest to jak wyżej wspomniał przedmówca - łożysko oporowe. Oczywiście przy tego typu naprawie warto baczną uwagę zwrócić na stan tarczy oraz docisku - aby potem dwa razy tej samej roboty nie robić...
-
Zwrotnice co jest grane
..jeśli masz ją wyjętą,to po prostu zmierz średnicę - i z takową szukaj...
-
Wymiana oleju
...jak dym leci...nie pytany nie odpowiada..
-
Montaż anteny na relingu za i przeciw .
..prostym narzędziem - jakim jest miernik sprawdzisz masę relingu do budy...jeżeli takowa będzie spokojnie możesz montować antenkę. Najlepiej markowe anteny jak Sirco czy Mindland długości nie mniejszej niż 150 cm. Chociaż osobiście ta pierwsza jest moim zdaniem najlepsza
-
3.0 TDI 204 km rozrząd.
..to jest własnie najgorsze,że koszt wymiany takiego rozrządu to bez mała 1/3 ceny auta !!!!! kolega " Mikołaj 85 " - dobrze Ci podpowiada. Kupić drugi silnik ( koniecznie z udokumentowanym przebiegiem !!! ). Sam kiedyś szukałem 3- litrowego egzemplarza,ale te które znajdowałem albo miały spokojnie ponad 200.00 tys. nalatane albo były 10 -latki z rewelacyjnie niskim przebiegiem......nie do końca rzetelnie udokumentowane.