Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju


Beczka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie posiadam audi a4 b7 3.0 diesel przelot 300000 i jeżdżę na oleju Castrol 5w40 . Przymiezam się do wymiany oleju jaki byście polecili olej do tego auta? Niedawno kupiłem to auto i przy odpaleniu tak dziwnie grzechocze kolega mi powiedział że może to być wina oleju co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grzechocze to chyba rozrząd się kończy. Nie znam sie na 3.0 ale coś mi się obiło o uszy. Wątpię zeby zmiana oleju coś tu pomogła. Oczywiście możesz spróbować zalać inny olej.

Zapoznaj się z tematem.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/236081-grzechotka-metaliczny-odglos-po-rozruchu-30-tdi/

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytalem ten caly temat . Rozrzad był wymieniany 2 lata temu . A jeśli inny olej to jaki byś proponował 10w40? Czy jakiej firmy ?

Edytowane przez Mlody10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka norma jest dla tego silnika ale zalej olej z tych firm: MOTUL, Valvoline, Liq moly. No i chyba 5 w 40 a nie 10 w 40 . Musisz poszukać na forum bo jest temat odnośnie oleju do silników wysokoprężnych.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej 5w30 motul specyfic albo LM 4200 , grzechotka przy rozruchu to rozrzad sie odzywa , to ze byl wymieniany nic nie znaczy , co bylo wymieniane i na jakie to jest pytanie chyba ze jestes pewnien ale po dwoch latach od wymiany nie powinno sie to dziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W3.0 tdi bez dpf lepiej lać 5w40 ze specyfikacją 505.01 czy lepiej zostać na 5w30 ze spec 507? podobno bez dpf nie musi być spec 507 a olej 5w40 lepiej znosi wysoką temperaturę i ktoś kiedyś pisał że na 5w40 mniej odzywają się napinacze. Ktoś to może potwierdzić? nie widziałem oleju 5w40 ze spec 507

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

505.00, oczywiście 505.01 też możesz lać ale to jest norma typowo pod PD która Ciebie nie interesuje.

kupuj bański 4L, chyba że chcesz sobie zostawiać na dolewki, maxlife wychodzi dość tanio.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalałem Liqui Moly 4100 5W40 i polecam!

Idealnie nadaje się do CR, bez DPF i normy EURO IV :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mam dpf to jaki byłby najlepszy 5w30 lm jak kolega wyżej pisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze z nanokomponentemi są strasznie drogie, kup coś ze stajni lm, valvoline, motul, gulf, millers...

synpower chyba jest obecnie dość tani, baniak 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info bede lał MILLERS OILS EE LONGLIFE 5w40 do swojego 3.0tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2016 o 21:22, Mlody10 napisał:

Mam takie pytanie posiadam audi a4 b7 3.0 diesel przelot 300000 i jeżdżę na oleju Castrol 5w40 . Przymiezam się do wymiany oleju jaki byście polecili olej do tego auta? Niedawno kupiłem to auto i przy odpaleniu tak dziwnie grzechocze kolega mi powiedział że może to być wina oleju co o tym sądzicie?

..nie do końca jest to wina oleju kolego,poza tym postaraj się zlokalizować podejrzane grzechotanie skąd dochodzi ( rozrząd w tym silniku jest umieszczony jakby to powiedzieć z tyłu silnika- czyli tam gdzie łączy się ze skrzynią biegów ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2018 o 21:59, megafaka napisał:

..nie do końca jest to wina oleju kolego,poza tym postaraj się zlokalizować podejrzane grzechotanie skąd dochodzi ( rozrząd w tym silniku jest umieszczony jakby to powiedzieć z tyłu silnika- czyli tam gdzie łączy się ze skrzynią biegów ) . 

po jakiego grzyba odkupujesz stare tematy i piszesz rzeczy oczywiste ? co Ty chcesz słuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin4x4 napisał:

po jakiego grzyba odkupujesz stare tematy i piszesz rzeczy oczywiste ? co Ty chcesz słuchać ?

...jak dym leci...nie pytany nie odpowiada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie posiadam audi a4 b7 3.0 diesel przelot 300000 i jeżdżę na oleju Castrol 5w40 . Przymiezam się do wymiany oleju jaki byście polecili olej do tego auta? Niedawno kupiłem to auto i przy odpaleniu tak dziwnie grzechocze kolega mi powiedział że może to być wina oleju co o tym sądzicie?

Tez mam 3.0 Przy wymianie zadawałem sobie te same pytanie jaki Olej? Wcześniej jeździłem na Castrolu wymieniłem na 5w40 top tec 4100LM różnica była odczuwalna. Lżej palił z zimnego i poprawiła się kultura jazdy na plus. Z takich fajnych olej mogę polecić Milersa motul i LM. Wybrałem LM 5w40 ponieważ robię trasy. Narazie wszystko gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór co do oleju padł na MILLERS OIL 5w30 XF z interwalem co 10 tys km. oraz zastosowałem 2 dawki Ceramizera, efekt rozrządu na zimnym nie słychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kobinio napisał:

Mój wybór co do oleju padł na MILLERS OIL 5w30 XF z interwalem co 10 tys km. oraz zastosowałem 2 dawki Ceramizera, efekt rozrządu na zimnym nie słychać 

500 zyka na jedną wymianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 23:35, marcin4x4 napisał:

500 zyka na jedną wymianę...

No niestety Olej ostatnio kupowałem po 220pln za 5l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...