Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Sprzedaż auta przez komis, na kredyt w banku


qoperek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj się dokładnie jakich danych potrzebuje i w jakim celu.

Jeśli do wcześniejszego przygotowania umowy, to niech spada (że tak powiem).

Umowę piszę się od ręki i żadnego specjalnego przygotowania nie potrzeba, gdyby coś.

I samochód przekaż tylko po otrzymaniu gotóweczki do ręki, żeby potem nie było jakichś tam nieprzejemności.

Gdybyś jednak zostawił samochód w komisie (podpisujesz umowę), to kartę pojazdu przekaż tylko i wyłącznie po otrzymaniu kasy - bez tego papieru nie przerejestrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że ksero to do komisu czy do banku jest potrzebne, żeby pokazać, że chodzi o samochód. Samochodu fizycznie komis nie ma więc wydało mi się to racjonalne wytłumaczenie, ale nie wiem czy mu wysłać. Miało być to załatwione tak, że wyślę mu to ksero dowodu on wszystko załatwi z komisem i ja pojadę do tego komisu przekazać samochód, podpisać umowę i dostanę pieniądze do ręki albo na konto dokładnie nie wiedział. Wysłać mu to ksero czy nie? Czy z moim peselem, adresem zamieszkania i danymi pojazdu jest w stanie wziąć jakiś kredyt pod zastaw samochodu czy coś takiego. Boję się, że odwali mi jakiś numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to wszystko jest możliwe.

Jeśli bierze kredyt, to faktycznie komis najpierw musi mieć samochód (czyli umowę komisową z Tobą), żeby załatwić papiery kredytowe (czasami to może potrwać, ale tak dokładnie to nie wiem).

Chyba możesz spróbować. Kupa ludzi wstawia samochody do komisu (zostawiają wtedy dowód), a tutaj samochodu od Ciebie nie chcą, więc ryzyko małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak tam sprawa kredytu się wyjaśniła..... ???

Ciekawy jestem. BTW nie musisz wstawiać do komisu jeżeli zainteresowany zakupem będzie zaciągał kredyt. Jeżeli mówimy o leasingu to inna sprawa bo Ty mu nie wystawisz f-ry VAT chyba że prowadzisz działalność i samochód masz jako środek trwały :przebiegly:

Daj znać co i jak. W jakim mieście będzie kredyt ? Może uda mi się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zostało sprzedane komu innemu :confused4: , tamten koleś coś kręcił bo chcial auto żebym wstawił w sob, a w pon mieliśmy załatwiać papiery, a jak powiedziałem ze moge wtedy auto wstawić w pon to powiedział ze mu nie pasuje :blink: wiec sobie odpuściłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zostało sprzedane komu innemu :confused4: , tamten koleś coś kręcił bo chcial auto żebym wstawił w sob, a w pon mieliśmy załatwiać papiery, a jak powiedziałem ze moge wtedy auto wstawić w pon to powiedział ze mu nie pasuje :blink: wiec sobie odpuściłem :decayed:

I bardzo dobrze. Temat można zamknąć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...