Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APR] A4 2.8Q 193KM


dimiC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czas się przywitać [emoji4] Auto co prawda w moich rękach od kilku miesięcy, ale jakoś na początku nie wyszło napisanie tematu. Zakupiona we wrześniu 2017 roku z okolic Redy. Wyjazd z dolnego śląska do pomorskiego był po to aby wrócić z A6C5 4.2 pod maską, a jak się okazało wspomniana A6 podczas wizyty w stacji diagnostycznej pokazała zbyt dużo niedociągnięć... Dosyć duża ilość szpachli, olej na skrzyni, wybite zawieszenie, niektóre elementy zawieszenia źle dobrane, pęknięta przednia szyba, spawy pod spodem. Jednym słowem przejechaliśmy około 600km po to żeby dowiedzieć się, że auto, które było tak dobre (tak zapewniał sprzedający) okazało się być szrotem. Na szczęście wyjazd zakończony powodzeniem, ponieważ już podczas oględzin A6 po rozmowie z bratem zdecydowałem się na zakup A4. Jeszcze tego samego dnia wracaliśmy z Audi z powrotem do domu :banan:Cała trasa pokonana bez żadnych problemów, auto cieszy do dziś i prawdopodobnie cieszyć będzie jeszcze długo. 

 

Opis: 

-A4B5, 1999r, Sedan

- 2.8Q APR 193KM, Tiptronic ZF 5HP19

- Kod lakieru: LZ5L

- Aktualny przebieg: 181060

 

W skrócie z wyposażenia:
- nagłośnienie kompletne BOSE ze zmieniarką
- fotele skórzane z podgrzewaniem
- lusterka zewnętrze podgrzewane elektryczne
- klimatronik
- światła ksenonowe ze spryskiwaczami
- podgrzewane dysze spryskiwaczy
- elektryka szyb x4
- ABS z ESP
- wspomaganie kierownicy bez serwotronika
- 5-biegowa skrzynia automatyczna 
- 10x poduszka powietrzna 
- tempomat
- parktronik (PDC)

 

Oczywiście zaraz po zakupie auto pojechało na wymianę oleju, filtrów, akurat i tak zbliżała się kolejna wymiana [emoji4] Kilka tygodni po zakupie termostat zaczął wariować, raz łapał bez problemów temperaturę, zaraz miał z tym problem. Jak już przód musiał zostać ściągnięty żeby dostać się do wadliwej części to padła decyzja, że przy okazji wymieniamy cały kompletny rozrząd, wszystkie paski, napinacz, każdą rolkę, która tylko daje oznaki kończenia się. Nie byłoby sensu zrzucać tego jeszcze raz za rok, więc wszystko ogarnięte za jednym razem. Po wymianie nagrzewanie się auta wróciło do normy B) Ostatnio wymienione również hamulce, komplet z tyłu firmy Textar, klocki z przodu ATE. Tarcza na przedniej osi nie została wymieniona, ponieważ miała nalatane zaledwie kilka kkm. Tydzień temu wymieniony olej oraz filtry. Poleciało już 10000km od daty zakupu [emoji6]

 

Kilka fotek: 

 

 

 
 
 

7aaa9cda7a822a11549fc957079db083.jpg
6d5bc4bb4697a5a532795829d2a8bdcc.jpgf066f2cf3038b62075793a0c0bed90d6.jpg

 

Pod kocem trzymana :D

0bc252b553da9c9ca1a0274c4fe5ef31.jpg

 

 

Foto z wymiany rozrządu:

4606adb97952fdede79ee8a2deb09566.jpg

Setup zimowy:
3a99f20798ce78200021fff7560bc013.jpg

92bff1fadaa71124e47cd93c3aa0e28e.jpg


e55bfb081a454d7d190c924dc2f246d2.jpg

Edytowane przez dimiC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna perełka trzeba przyznać. Daj znać jak będziesz sprzedawał :lol: Btw. Tak z ciekawości ile wyłożyłeś na takie cudo?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Co do sprzedaży to raczej się nie zapowiada, przynajmniej nie w tym roku :) Aktualnie auto dostało instalację gazową, zawsze pozytywnie nastawiony byłem do tego typu rzeczy, a sam zdecydowałem się dopiero po pół roku od zakupu auta... :mellow: Więcej info oraz fotek można zobaczyć na -> https://www.facebook.com/pg/motosystem/photos/?tab=album&album_id=2070857863170176

 

Przymierzam się również do zakupu alufelg i opon na sezon, ale sam niezbyt konkretnie wiem co wybrać. 17 czy 18 cali biorąc pod uwagę, że w aucie siedzi zawieszenie 1BV od S4? 

 

Co do ceny to konkretów nie podam, ale B6 można kupić za kwotę którą ja wydałem na B5 ;) Jednak nie żałuję ani trochę, chciałem Audi, chciałem Quattro, chciałem duży, benzynowy silnik i aktualnie nie zamieniłbym jej na nic innego. Bardzo dobry zakup, mechanik zachwalał jak pierwszy raz ją zobaczył i mógł spokojnie przejrzeć, to samo ostatnio montażysta od gazu :D Często słyszę, że chętnie by taką kupili gdyby mogli ^^ 

Edytowane przez dimiC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować zakupu ,oby się sprawowała tak jak należy  . Nie obawiałeś się Tiptronica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic miał regularnie wymieniany olej, na razie przy przebiegu 181000 nic złego się nie dzieje, skrzynia czy to na benzynie czy gazie zachowuje się naprawdę świetnie, nie przeciąga, zmienia płynnie i nie szarpie. Czasem sobie myślę, że kiedyś może przyjść moment kiedy Tip odmówi posłuszeństwa, ale do tego na razie daleko, mam nadzieję :D Automat ma swoje plusy jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...