Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mam dylemat co kupić a4 b8, a6 c6 czy może tuarega


kreczi

Rekomendowane odpowiedzi

drodzy koledzy może ktoś z was miał podobny dylemat. może coś doradzicie. budżetu jaki mam to 40-45 ty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat. Szukałem a4b7 lub a6 c6 z pierwszych roczników. No i kupiłem jednak a4 bo sie fajne trafiło. Ale teraz troszke żałuje bo miejsca za duzo nie ma w tym samochodzie. Wczesniej miałem passata b5 fl liczyłem ze bedzie podobnie w środku ale jednak a4 jest znacznie mniejsze. Wybrałbym teraz troszke większy wóz. Ale jak sie nie jezdzi często w 5 osób to jest ogólnie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 wyglada tak świeżo ?to mi się podoba ale znając życie będzie za mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na gabarytach to C6 jednak moim zdaniem B8 jest świeższą konstrukcją i o niebo ładniejsza stylistycznie z zewnątrz jak i wewnątrz. C6 bardziej porównywał bym z B7 niź z B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem C6 3lata (3.0tdi, automat, 2007 rok), teraz mam B8 (3.0tdi, manual, 2008 rok).

Jakie różnice widzę po 5 miesiącach jazdy B8:

-w c6 zawieszenie pracuje/pracowało głośniej niż B8 (zarówno na standardowym zawiasie i balonach jak i na niskim zawiasie i 19tkach ;) ), nie wiem jak to nazwać ale powiem tak, że bardziej tłukło (uprzedzając pytania o stan zawieszenia - zakładałem nowe wahacze, nowe amorki, z tyłu jakieś tulejki itd), ale było bardziej komfortowe nawet na sprężynach H&R (w B8 mam zwykłe 1BA i felgi 17 cali).

-w c6 do 100km/h było w środku głośniej niż w B8, ale powyżej 100 już zdecydowanie było ciszej w C6,

-B8 odczuwalnie ciaśniejsze w środku

-B8 zdecydowanie bardziej zwrotna i zwinna, sporo lepszy zakres skrętu ma.

-B8 zdecydowanie łatwiej zaparkować z uwagi na na punkt powyżej i mniejsze gabaryty

-B8 zdecydowanie bardziej plastikowa w środku, C6 miało lepsze materiały np deska rozdzielcza, tapicerka drzwi czy tunel centralny

-B8 ma zdecydowanie mniejszy bagażnik (2 duże walizki i w sumie już nie ma miejsca, a w C6 jeszcze 2 małe się mieściły)

-C6 miało lepiej rozwiązane zawiasy od klapy bagażnika :D

-B8 ma zdecydowanie fajniejszego torsena, C6 najpierw płużyło przodem po czym za chwilę uciekał tył. W B8 tendencja jest bardziej w strone RWD i kojarzy mi się bardziej z jazdą RWD z lekko pomagającym przodem :P 

-B8 ma fajne, lekkie i krótkie drzwi :) 

 

Nie wiem co tam jeszcze... Ja chętnie bym wrócił do C6 ale po lifcie - nie miałem aż tyle kasy, żeby wybulić na 3.0tdi, ale pewnie kiedyś jeszcez sobie sprawię ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...