Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Huczy podczas jazdy


dziewul007

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam problem dotyczący "audi a4 b6 1.9 tdi awx ośka" . podczas jazdy (zwiększania prędkości) strasznie huczy mi wewnątrz auta.Hałas narasta ze zwiększaniem obrotów najbardziej uciążliwy jest od 2tys/obrotów, gdy od puszcze pedał gazu lub wrzucę na luz hałas zanika. Metodą prób i błędów starałem wyeliminować usterkę. Wymienione zostały gumy wieszaki wydechu wraz ze złączem elastycznym, olej motul 5w40 x-cleen, osłona silnika wygłuszona jaki i maska. Brak jakiegokolwiek rezultatu.sprawdziłem korekty pompowtrysków 0.56 0.38 -1.02 0.24 mg/HH. wydaje mi się że przez pompki nie powinno tak huczeć. Podejrzenia padły na broki albo wałek, niestety broki siedzą ciasno na miejscu a na wałku brak jakichkolwiek śladów przetarcia. Dodam że gdy zrobiło się cieplej i temperatura była dodatnia w aucie zrobiło się dużo ciszej,kolejne dni mrozów i znów hałas w aucie.Dziwne że podczas cieplejszych dni jest ciszej...dodaję linki  z nagrań  na postoju jaki i w trakcie jazdy może trochę rozjaśnią temat. Proszę o jakieś porady bo już mam dosyć tego hałasu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dobrze masz poskładany dolot. Głównie chodzi o puche filtra powietrza i wszystko co wokół niej jak i sam filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkoo. Docisniete skrecone. Polaczenia uszczelnione dolotu. Jedyne co zostalo z dolotu to sprawdzic szczelnosc intercoolera. Jutro zrzuce zderzak i sprawdze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny problem wszystko sprawdzone i wymienione i dalej to samo, znalazłeś może przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek nie tak dawno i okazało się że turbina nie dawała rady, była założona regenerowana i podała po 40kkm. Było podobnie w zime był spokój jak się tylko ciepłej zrobiło zaczęly sie hałasy i buczenie. Ja zrobiłem tak że dałem turbine do sprawdzenia, na wywazarce okazało się że ma 5 krotnie przekroczona normę . Założyłem oryginalna używkę i jak ręką odjał cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...