Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe


Weronikaa4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej audi (a4 b8 1.8 TFSI quattro 160kM) ostatnio padła cewka zapłonowa w trasie - to pewne, bo usterka już naprawiona. Wymiana takiej cewki to prosta sprawa i nieduży koszt, ale jak dzieje się to w lesie za miastem to koszty lawety dochodzą. Została wymieniona cewka na pierwszym cylindrze, na której komputer wskazał błąd. Dodatkowo wymienione wszystkie świece. Moje pytanie jest takie, czy pozostałe 3 cewki też lepiej wymienić od razu czy nie? Skoro po jej awarii nie mam możliwości dalszej jazdy to za każdą cewką będę wracała na lawecie? 

(W czasie awarii silnikiem zaczęło rzucać nagle podczas jazdy przez co trzęsło całym samochodem po przejechaniu tego dnia ok. 80 km. Kontrolka check engine i EPC.)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Weronikaa4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej będzie wozić jedną zapasową cewkę w bagażniku ;) 

A tak serio to zależy na co wymieniasz - jeśli na nowy oryginał, to cena wcale nie jest taka niska, zwłaszcza za 3 sztuki. Jeśli używkę albo jakiś zamiennik, to wcale nie jest powiedziane, że taka cewka wytrzyma dłużej niż Twoja. Zamiennik może być kiepskiej jakości, a używka może mieć dużo większy przelot, niż sprzedawca twierdzi w swojej ofercie.

Z mojego doświadczenia wynika, że cewki raczej nie padają jedna po drugiej. Również zaliczyłem wymianę (ten sam silnik co Twój) i jeździłem tak około 40 tysięcy kilometrów. Później sprzedałem auto, więc nie wiem co się działo dalej. Ale pad cewki nie jest jakąś nagminną awarią.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w bagażniku zawsze mam zapasową cewkę. Już raz mi tyłek w trasie uratowała :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cewki mam Boscha, nową także. I jej cena plus wymiana była sporo niższa niż koszt lawety. Ale faktycznie wozić nową ze sobą na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może. Dziękuję za radę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...