Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z ABS


raven

Rekomendowane odpowiedzi

wymienialem tarcze i klocki z tylu i po wymianie swieci kontrolka od ABS i duzy wykrzyknik na kompie,mozna sprawdzic Vagiem z ktorej strony jest problem?Abs byl w oslonie z tylu,pamietam ze z jednej strony byl calkiem wcisniety a z drugiej ok 1cm wystawal,nie ruszalem ani jednego ani drugiego,ale po wymianie cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sam wymieniales klocki,to sprawdz poziom plynu,czasem wyleje sie troszke,jak wciskasz tloczek i trzeba uzupelnic,bo czujnik jest na wierzchu w pojemniczku,bo poziom plynu spadl-bardziej profesjonalnie jest go odciagnac i wymienic caly... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero jutro,bo kabel pozyczylem,wogule to jeszcze klocki mi chyba nie odbijaja bo tarcze sie strasznie nagrzaly po przejechaniu ok 20km,ba nawet felgi byly gorace.oslonki gumowe od docisku mialem pozrywane i pewnie dlatego,jutro kupie,wyciagne,przeczyszcze i zaloze nowe gumki i zobczymy,jutro wieczorem sie odezwe jak to poszlo[br]Dopisany: 08 Luty 2009, 23:40_________________________________________________poleglem na zaworze odpowietrzajacym,odkrecalem go kluczem oczkowym 12k i srubke juz mam okragla i nic.A moze pompa ABS da rade to sama odpowietrzyc??Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podniesienia mozesz uzyc dwoch lewarkow-dwa skrety na strone i dwa na druga i tak do gory-nie krec wiecej,bo auto moze ci sie ''obsunac''na jedna strone-powodzenia... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tez ABS-u,vag pokazal lewe kolo,tam mam wcisniety czujnik do samego konca.Jak go wysunac?Zamontowany jest z tylu za oslana.Mozna go jakos stuknac od tylu czy sie go wkreca?Wystawic go na okreslana odleglosc,czy metoda prob i bledow?trzeba bedzie do tego tarcze sciagac?koniec pytan,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wyjmowalem czujnika,moze sprobuj na drugim kole i bedziesz wiedzial,czy sie go wykreca,jesli bedzie jakas zawleczka,to zn,ze sie wyciaga-musisz poprobowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vagu pokazało uszkodzenie czujnika, kupiłem wymieniłem ABS-u nadal brak. Sprawdziłem omomierzem i okazało się że niepotrzebnie kupiłem bo oba są dobre, poczekam do poniedziałku podłącze jeszcze raz Vaga i zobaczę co jest nie tak. Może jakiś kabel między sterownikiem a czujnikiem padł, bo raczej kasowanie błędu nie pomoże, zachowuje się tak jakby go nie widział. Sam nie wiem pomysły mi się powoli kończą, najgorsze że może coś w samym sterowniku nie tak. dziwna sprawa ale będę kombinował. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wyratczy wysunąć czujnik przeczyścić go i gniazdo założyć i problem mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...