Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TDI BRD Brak mocy, prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem i proszę o sprawdzenie logów. Przebieg 230 tys Auto raz jedzie raz nie jedzie, na odcinku 100 km bez gaszenia na trasie nagle brakuje mu mocy, nie reaguje na gaz, potem moc powraca i tak różnie, czasami kilka dni jeżdżę bez problemów, czasami szarpie na wolnych obrotach przerywa, staje się głośniejszy jakby dziura była w tłumiku. Ogólnie zaczęło się od mrugającej świecy żarowej na wzniesieniach przeważnie na autostradzie (jak pedał w podłodze i zawsze ok 2 tys obrotów), błąd wyskakiwał, że nie doładowany. Mechanik stwierdził- turbo. Turbo po regeneracji po tys km to samo. 2-gi mechanik wymienił czujnik jakiś sterujący turbiną, błąd powrócił, stwierdził że źle turbo zrobione- regeneracja. Później to samo, trzeci mechanik- wadliwe turbo- wymiana na inne, po tygodniu to samo, wróciłem do niego zatkał się niby u niego DPF jak jechał moim autem- regeneracja DPF niby było zatkane masakrycznie (wyciągali na maszyne w jakichś płynach ciśnienie itp.), nie pomogło. Kolejna diagnoza, że nierówno pracuje na 2gim i 4tym cyl.- pompowtryski. Założył 4 inne na próbę niby tylko się cyferką różniły ale coś mi się wydaję że były do 140 konnej wersji, bo jechał gorzej niż na tych rzekomo wadliwych. Kazałem założyć stare bo powiedział że to auto już lepiej jeździć nie będzie heh.  Oglądałem filmik na jutube jak sprawdzać pompowtryski i pytanie jest o o grupę 18tą bo tam koleś mówi że po puszczeniu gazu mają czwórki wyskakiwać, u mnie nic tylko zera czasami w którejs rubryce pojedynczo mignie dwójka. Druga sprawa, rozkręciłem czarny dekiel na przepustnicy, tam gdzie elektronika był olej, podobno nie ma tam być oleju, ale byłby chyba jakiś błąd? Teraz nie odczytuje żadnych błędów a auto zachowuje się jak mu sie zechce. Pomóżcie bo nie wiem co robić.

Logi robiłem jak auto jechało, drugie jak trochę słabiej, bo nie zdążyłem się wpiąć jak jechało całkiem słabo bo mu się polepszyło. Jak coś źle porobiłem to dajcie znać bo to pierwsze moje logi. Pozdrawiam i z góry serdeczne dzięki.

 

Logi z wtorku tj 03.04.2018

Statyczny:
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_fqm7W.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_DEdMF8.html
Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_AVz35.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_3z6E1.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_sNr4v.html

Basic settings:
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_VI0p8.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_x972M.html

Dynamiczny:
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_765J5lO.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_15aqK.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_Ll71m36.html
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_2sD417.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_Q9xTJ67.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_KNLaDIi.html

 

Logi z wczoraj tj 05.04.2018

Statyczny:
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_8HQKM.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_F7txK.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_bI43N4.html
Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_56S3rz5.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_DrqcsO.html

Basic settings:
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_2si0jU7.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_591l5.html

Dynamiczny:
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_06Oxd.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_y27I2R.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_pXKrl.html
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_nl9Rx90.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_9dk7gl3.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_3A32cyv.html

Opublikowano

Logi z 05.04 turbo osiąga zadane cisnienie po ok 7s, więc frajdy z jazdy rzeczywiście nie ma :/ 

MAF pokazuje poprawnie, więc to nie wina przeplywomierza. 

Kąt synchronizacji bym przestawił na -1.0..0.0 bo masz teraz na plusie 1.84

Korekcje jeszcze w normie, także PD zostaw na razie w spokoju...

Moja rada - pobawić się regulacją siłownika turbiny - skrócić o pół obrotu - zrobić log 003+008+011 i sprawddzić. Jak turbo słabo wstaje, znowu powtórzyć... W międzyczasie sprawdź wszystki wężyki, połączenia, czy gdzieś nie ucieka podciśnienie... najlepiej jakbyś miał vacuometr i wtedy zmierzyć ile zasysa podciśnienia na siłownik turbo i sprawa byłaby jaśniejsza... 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.