Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko czy wzdłuż lewego progu idzie jakaś istotna wiązka z zasilaniem do czegoś do tyłu bo chciałbym puścić pod tą osłonką plastikową przewód z anteny do CB ale nie wiem czy nie będę miał zakłóceń :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz . W sumie różnie to bywa może ale nie musi . Widze ze masz Pb może zakłócać pompa paliwa było parę osób co narzekało na zakłócenia spróbuj położyć kabel w pobliżu jak będzie cisza to powinno być git ale różnie to bywa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś może zakłócać czy tylko na pompe ludzie narzekali bo trudno się czegoś konkretnego doszukać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zakłócał układ zapłonowy ale w innym aucie bo chciał zaoszczędzić kupił porządny i problem znikną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam nadzieję że nie będzie żadnych większych problemów jutro posiedzę trochę i podłubie a potem skocze zrobić jakiś kurs na test ale najbardziej się boję żeby tam jakiejś wiązki nie było bo będzie padaka i jeszcze jedno pytanko można kupić jakąś folię czy coś żeby owinąć tym przewód (żeby był ekranowany) :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymienić kabel na lepszy ale trochę kabel kosztuje ten lepszy i jest grubszy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alana 102 i antenkę alana 145 cm co prawda nie bedę często używał radyjka no ale jak już je mam to chciałbym żeby działało a nie piszczało :disgust:

Zależy jeszcze ile taki kabelek kosztuje :?: (nie chciałbym za dużo pakować narazie może jak zmienię antenę na lepszą kiedyś w przyszłości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak bedzie :mysli: jutro przeciągne przewód i jak bedzie źle to będę dalej drążył temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nawet bez oslonki dawaj nie bedziesz mial zadnych zaklocen ja mialem tak w swojej 1,9 tdi i wszystko gralo smigalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam puszczony kabelik w progu i jest gitara także bez obaw :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dłubałem i dłubałem i wygląda że wszystko gra oczywiście radyjko mam podpięte pod gniazdo zapalniczki bo dopiero na lato będzie mi się chciało zabrać za taką dogłębną grzebaninę ale biorąc poprawkę na zakłócenia przez aktualne podpiecie to jest chyba dobrze czasami łapią jakieś piski ale to chyba zależy od tego gdzie jestem i jakich radyjek inni ludzie używają w zasadzie chyba nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tym jak był przewód "profesjonalnie położony na podłodze" ale to i tak wyjdzie dopiero na dłuższej trasie :) Dzięki za pomoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja zakładam CB zawodowo i jak chcesz dobrze mieć założone to weź zasilanie albo bezpośrednio z akumulatora i prowadź zasilanie blisko blachy, albo drugi sposób łatwiejszy i bardziej praktykowany przezemnie to z radia. Przeważnie zasilanie do radia dochodzi bez zakłuceń (dobra izolacja i niektóre auta maja filtry właśnie na ten kabel). Przewód prowadź w progu tak jak koledzy radzą nie powinno się nic dziać, ale gdyby to podziel kabel miejwięcej w połowie i przez beczkę połącz znowu, natomiast do beczki przylutuj kabel i doprowadź masę. Co do foli o którą pytałeś to nie jest potrzebna, zakłucenia powinien zebrać ekran.

AHA piski wynikają przeważnie ze źle dostrojonego radia, ale nie zawsze. Pytanie czy ktoś stroił antenkę?? Jak nie to podjedź gdzieś niech Ci sprawdzą SWR nie powinno to kosztować więcej jak 30 zl (przeważnie ok 10 zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bezpośradnio z aku najlepiej ale tym zajmę się w lato antenka oczywiście była zestrojona tylko nie wiem o co chodzi z tą "beczką" :?: :?: Co to jest :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodu starczyło ale kolega miał chyba na myśli zredukowanie zakłóceń przez dolutowanie masy do beczki choć nigdy o czymś takim nie słyszałem ale nie będę się kłócił bo na CB-kach to się akurat nie znam jakoś super a skoro kolega wie co i jak to mu wierzę i jednocześnie mam pytanko czy faktycznie na zakłócenia wpływa też rodzaj silnika tzn w dieslach mniejsze a w benzynkach większe (oczywiście podzespoły a nie sam silnik) :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...