Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie 1.8T? STAGE 1


imperqck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczesując tematy dotyczące spalania jednostek 1.8T w Audi A4 B7 odniosłem wrażenie, że moja Audiczka pije zdecydowanie więcej PB niż forumowiczów w średnim cyklu. Chciałbym się was zapytać czy spalanie na poziomie 11.8l/100km (codzienne odcinki Dom-Praca-Dom 12km trasy i 14km po mieście) są w normie?

1.8T Quattro, Przebieg 159k, Opony letnie 205/55 R16, silnik po STAGE 1 (około 200km, 295Nm). Nie szaleję, staram się zmieniać biegi przy 2,5k obrotów, wyprzedzam rzadko, bo praktycznie nie ma potrzeby na tak krótkich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda B5 i FWD wiec na pewno lzejsze auto ale tez po tuningu (194KM/325Nm) ale przebiegi robie podobne - na codzien dom-praca-dom to jakies 12km, jesli wpada jeszcze wypad do sklepu to lacznie z 15km wychodzi.

W miescie gdzie nie ma sygnalizacji swietlnej tylko same ronda, korki są w godzinach szczytu ale to nie to co Warszawa czy Gdańsk oczywiście. Wygląda to tak:

Lato: 10l/100km

Zima: 12l/100km

Przy spokojnej jezdzie w zakresie 2000 - 3000 obrotow, glownie 3 i 4 bieg. Opony 205/60 R15. PB98 - Lotos Dynamic.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pb to myślę że one tak mają. Moja też coś koło tego wciągnie. LPG to liczę 15. U nas Q dodaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...