Treść opublikowana przez Unf
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Unf skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ8K5DA039915
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Jak się siada w krótkich spodenkach na czarne skóry w te upały? ?
-
Jakie amortyzatory polecacie do Audi A4 B8?
Te procenty absolutnie nic nie znaczą. Mi amorki w których (już po demontażu) mogłem tłok wpychać jednym palcem jak w masło pokazywały po ~64%. A jakiś debil zapisał w ustawie, że do zdaje się 40% to jest piko belo LOL
-
[B7 BFB] Audi A4 1.8TQ
Kawał dobrej roboty. W sumie brakuje tylko swapa hamulców na większe. Ps: Nie chciałeś rur z FMICem połączyć spawem na stałe? Ja bym się bał o wytrzymałość tak krótkiego sylikonu
-
Próba kradzieży Audi a4 b8
Ja bym nie kpił z tych "prostych" form. Zakładając, że rozmawiamy o złodziejach "fachowcach" to oni raczej nie biegają po samochodach z dłutami, młotkami itd prawda? Oni są nastawieni na prostą i czystą robotę i taka mechaniczna/fizyczna blokada na pewno może ich zaskoczyć... przynajmniej za pierwszym podejściem lol. No i na końcu stary jak świat temat ukrytej odcinki pompy paliwa - tego to chyba nie przeskakują?
-
2.0 TFSI przedlift i polift - jaka jest róznica w wyglądziy pomiędzy EA888 gen2 a EA888 gen3
Temat stary ale może coś rozwieje: 1.8 TSI i 2.0 TSI EA888: polecane i odradzane VW-CLUBPOLSKA.PL 1.8 TSI i 2.0 TSI EA888: polecane i odradzane
-
A4 B7 1.8T BFB Quattro STAGE1
Wtryskiwacze kupisz na allegro. Oczywiście najtaniej używane ale to loteria czy sprawne czy sprzedający ściemnia. Do 210KM stykną takie z BEX. Turbina - wyciągasz swoją i wysyłasz do Białegostoku do Geremi VAG Garage z karteczką w środku, żeby przerobił na hybrydę. Oddzwoni i ci powie czy się turbina nadaje czy nie. Zamiast dokładać drugi SMIC możesz kupić FMIC - na przykład na fmic.pl Tam też znajdziesz na przykład sztywny TIP jeśli będziesz chciał. Potrzebujesz też downpipe zamiast katalizatora (katalizator sprzedasz na skupie złomu za 200-300zł więc wymiana praktycznie darmowa) - kiedyś byli tutaj forumowicze, którzy downpipe'y robili, dzisiaj nie wiem nikogo nie polecę... Sprzęgło z dwumasą jak masz w dobrym stanie to wytrzyma seryjne - jak nie to wrzucasz zestaw do 1.9tdi --> jest tu gdzieś na forum to opisane. I na koniec hamulce, bo jak już się chcesz szybko rozpędzać to warto skutecznie hamować...
-
A4 B7 1.8t Quattro/ 2005 / BFB /angel eyes / Recaro / Gwint MTS by SzczepSon
Carne skóry... przełom lipca i sierpnia.... auto 8h na pełnym słońcu... a ty w krótkich spodenkach... chcesz usiąść...
-
[b7 BPG] 2.0 t fsi quattro Abt Recaro S-line Neon Led STAGE 4 Total Custom - 402.9Ps/518.1Nm "SUKCES DONE " !!!
No właśnie za to, że to "S". To taki trigger. Przecież tam nie ma nic nadzwyczajnie lepszego od regularnego A4 B8 poza silnikiem.
-
[b7 BPG] 2.0 t fsi quattro Abt Recaro S-line Neon Led STAGE 4 Total Custom - 402.9Ps/518.1Nm "SUKCES DONE " !!!
Tylko za S4 B8 zawsze się w uj przepłaca, bo to "S". A ten sam 3.0 TFSI siedzi choćby w A6 C6
-
Ocena potencjału zestawu
Dodaj wtryski chociaż z BEX i 200KM będzie. Ps: I downpipe zamiast katalizatora.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
No właśnie... no właśnie. A PR'owcy od Yanosika prężą się jak to oni dbają o bezpieczeństwo na drogach... pytanie tylko czyje - normalnych ludzi czy bandytów? Bo Yanosik jest jak nóż - można nim kroić chleb, smarować masełkiem i można dźgać w szyję.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
I to jest kwintesencja obłudy ludzi, którzy stoją za yanosikiem Dobry PR, że niby chodzi o bezpieczeństwo blablabla. Nie. Yanosik służy tylko jednemu - przyzwoleniu na łamanie przepisów i unikaniu kar. Coś na zasadzie - kradnę, wiem że nie wolno, ale przecież nikt mnie nie widzi...
-
Swiece zapłonowe wymiana
Na pewno coś jest nie tak. Tak się składa, że dzisiaj też wymieniałem świeczki, dałem d*py, bo się obudziłem po jakichś 70 000km z tym... A mimo to, wszystkie jak poniżej, wstydu chyba nie ma
-
Całkowita likwidacja spalania oleju w Audi A4 B8 2.0TFSI
W dwóch poniższych filmikach @kixi4 już nie pisze na forum tylko własnoręcznie pokazuje coobciowi co się w tych silnikach robi i dlaczego, jak kogoś to nie przekonuje.. cóż. Oczywiście gdzieś tam mówi, że chodzi głównie o wersje przed poprawkami (przed 2013?) https://www.youtube.com/watch?v=FJdHv_DYPTo https://www.youtube.com/watch?v=HyBRKuKl890
-
A4 B7 stuki w nowym zawieszeniu
Oczywiście wahacze dokręcałeś na maksa dopiero po opuszczeniu auta na koła? Bo jak nie to już masz odpowiedź ^^
-
Pomocy, jak usunąć chip box 1.8T bfb?
Zasilacz po to żeby zasilić ECU jak już go wyjmiesz z auta... no chyba że ktoś się bawi z komputerem w aucie. Nie wiem co tam wyczyniają ale autor pytał o wgranie serii - tego by chyba nie spieprzyli ^^
-
Pomocy, jak usunąć chip box 1.8T bfb?
Zgłoś się do @Łukasz13 może opisze Ci co masz zrobić żebyś mógł wgrać serię samemu. A jak nie to na przykład Tune Up z Gdańska robi tuningi również zdalnie, więc też powinni pomóc. Na pewno potrzebowałbyś jakiś stary zasilacz z komputera, kabel do OBD2, trochę kabelków no i program mpps. No i seryjną mapę.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
To dlaczego domniemana słaba jakość Motula nie wzbudziła tam absolutnie żadnej dyskusji? Zwłaszcza w porównaniu do innej analizy: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/motul-8100-x-cess-gen2-5w-40.1479/ W której już nikt nie sugeruje, że to słaby olej, a dziwnym przypadkiem link dostałem do tej mniej pochlebnej
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jest mniej więcej tak jak można się było spodziewać: 1. Mamy wrzutkę jakiegoś forumowicza, który pokazuje, że firma Prager, ówcześnie wyłączny dystrybutor oleju Eurol na Polskę, zleciła analizy, które potwierdziły, że to świetny olej. 2. Z drugiej mańki, mamy wrzutkę jakiegoś forumowicza, z analizą z Rosji, która sugeruje, że Motul jest słaby jakościowo. Temat wzbudził zainteresowanie aż dwóch innych ludzi. Nic już więcej nie musisz mówić, thx.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ależ bez stresu, koniec końców każdy za swój silnik odpowie swoim portfelem Ale zamiast wierzyć na słowo bardzo chętnie zobaczyłbym te badania, na podstawie których piszesz co piszesz, a na serio jestem zbyt nieudolny żeby to znaleźć... Co nie wklepie w google to tylko oferty laboratoriów do wykonania analiz wyskakują, ale nie wyniki, zwłaszcza porównawcze.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A próbowałem wygooglać te badania porównawcze ale jakoś mi nie idzie, za tępy jestem widocznie ^^ Nie chce wywoływać kolejnej wojny, bo parę już było. Zauważam tylko pewien trend - jak by się cofnąć do postów z 2010 roku to Motul był majstersztykiem. Dzisiaj jest "guanem", bo w jego miejscu promowane są marki typu Eurol i inne. Dam głowę, że za 3 lata to co dziś jest wychwalane, będzie nazywane guanem, bo ktoś znajdzie badania, że są jeszcze lepsze. A jak jeszcze dołożymy do tego co Dev napisał, że w dużej mierze dyskusje i wojny są o oleje lane do 15-20 letnich gruzów to zaczyna się robić komicznie... Ja tam zostanę przy guańskim excessie ( @dzik czemu od 6 lat sprzedajesz mi gówno?! ) i będę czekał może kolejne 6 lat, aż silnik mi się od niego rozsypie
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nigdy nie przestaną mnie zdumiewać tego typu opinie, w sensie - skąd się biorą. Kolega jest laborantem w jakimś instytucie badania olejów i paliw, czy takie wnioski pochodzą z mitycznych "rosyjskich for internetowych"? Pytam, bo od 6 lat leję "guano" xcess'a i cholerny silnik nie chce się rozpaść... co za uparty drań...
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
No to jeszcze jak ma być gaz i ma być 300 koni to jest przecież na rynku tani (w zakupie) gotowiec z S4 B6 - 4.2 V8 Cena ogarnięcia tego silnika pewnie dużo się nie różni od zrobinia 2.7 na tip top... A jeśli jednak 2.7 - nosb jeszcze się tym zajmuje czy już totalnie dał sobie spokój?
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Kurde, nie ogarnąłem że rozmowa jest o B6 /facepalm No to faktycznie swapowanie pewnie to już nie prosta sprawa, do modelu w którym takiego silnika nigdy nie było.