Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa


lukaszab

Rekomendowane odpowiedzi

A4 b6 1.8t bfb FWD

Padła oryginalna pompa paliwa, przewertowałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co wrzucić oprócz VDO za 1200 zł ;O, a więc kupiłem meat&doria 76809. Okazało się że sprzedawca wprowadził mnie w błąd i pompa pompuje tylko 3 bary (auto długo kręci po postoju 8h). Będzie próba zwrotu ze względu na wprowadzenie w błąd przez sprzedawce. Szukając dalej znalazłem Perburg'a (https://motoplatforma.com/p12163,pompa-paliwa-pierburg-7-02550-63-0-702550630-audi-skoda-seat-vw-4-bar.html), który ma 4 bary i jest to samo.

Pompy przedewszystkim słychać jak wyją.

Filtr paliwa wymieniony na Mana.

Teraz pytanie, czy to normalne że na tych zamiennikach tak długo kręci (ktoś na forum tego Pierburg'a podrzucał) i czy zostało mi tylko wsadzić org. VDO ?

Znalazlem jeszcze http://allegro.pl/pompa-paliwa-audi-a4-b6-b7-1-6-1-8t-2-0-2-4-3-0-i7270076553.html  tylko ona różni się podłączeniem bo to pompa od b7.

Może ma ktoś na sprzedanie sam ten wężyk, albo cały wkład od b7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno walczylem z tym tematem, wymieniałem pompe 2 razy bo auto mi nie chciało odpalać, winny okazał się filtr paliwa, wycie ustało, auto zaczęło odpalać normalnie.

Więc mam na zbyciu używaną oryginalną pompę paliwa od 1.8t bex, o wydajności 4 bar:) Jak coś to daj znać i się dogadamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy jest sens wkładania używanej która jakiś przebieg ma i za jakiś czas może paść.

Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie używki z B7 i w razie czego są org. wkłady vdo. Wszystko będzie pasowało z tego co slyszalem. Dobrze kombinuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie daje filtr a twoim problemem jest nieszczelność na wężykach perforowanych po wymianie pompy. Będziesz tak wymieniał i wymieniał problemem jest wężyk od pompy do dekla wymień go i po sprawie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator cisnienia jest w filtrze gdzie patrzysz cisnienie na listwie czy bezposrednio na pompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 21:01, Mano4 napisał:

Ciśnienie daje filtr a twoim problemem jest nieszczelność na wężykach perforowanych po wymianie pompy. Będziesz tak wymieniał i wymieniał problemem jest wężyk od pompy do dekla wymień go i po sprawie. 

Całkiem prawdopodobne jest to co napisałeś. Ten wężyk się nada ? http://alsaflex.lt/pl/katalog-wyrobow/we-e-gumowe/do-produkt-w-ropopochodnych/wa-do-produkt-w-ropopochodnych-19mm.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK.  Trza dobrze skręcić .Jak masz tam wyciek to później słabo pali po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...