Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

CAGA - Drgania karoserii na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

mam problem z a4 b8 CAGA 143km

Mianowicie jak dojeżdżam do skrzyżowania wrzucam luz to nie zawsze ale często pojawiają sie drgania na karoserii same tez znikają po chwili :/

Jeśli odpalę ciepły silnik to drgania nie pojawiają się, dopiero podczas zatrzymania się po jeździe.

Obroty nie falują,

Jak podczas drgań wduszę sprzęgło nic sie nie zmienia,

Jeśli podczas drgań przy gazuję na chwile i puszcze to drgania nadal są

Wiatrak wyeliminowałem

Macie jakiś pomysł? 

 

Opublikowano

Mam to samo, prawdopodobnie wtryski bo po użyciu Liqui Moly Diesel Purge, Diesel Injector Cleaner  silnik zaczął mniej drgać .

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, arek252525 napisał:

Mam to samo, prawdopodobnie wtryski bo po użyciu Liqui Moly Diesel Purge, Diesel Injector Cleaner  silnik zaczął mniej drgać .

Mam wlanego Liqui splug i nie daje to nic :/ byłeś u mechanika z tym ? Dziś prawie ciągle ta karoserii drży jak stoję i jak ruszam nie przestaje.

Opublikowano

Miałem w swoim A4 B8 09r. dokładnie te same objawy. 0 błędów w kompie i korekty wtrysków w normie. Dopiero po oddaniu wtrysków na sprzęt okazało się, ze były 2 walnięte. Po wymianie mruczy i chodzi równo aż miło.

Edytowane przez Santroy

Opublikowano
  • Autor
21 godzin temu, Santroy napisał:

Miałem w swoim A4 B8 09r. dokładnie te same objawy. 0 błędów w kompie i korekty wtrysków w normie. Dopiero po oddaniu wtrysków na sprzęt okazało się, ze były 2 walnięte. Po wymianie mruczy i chodzi równo aż miło.

Dałeś do czyszczenia czy nowe ?

Dokładnie takie same objawy miałeś ?

Edytowane przez Adrian Adamczyk

Opublikowano
31 minut temu, Adrian Adamczyk napisał:

Dałeś do czyszczenia czy nowe ?

Dokładnie takie same objawy miałeś ?

Najpierw były wyczyszczone (zanurzanie + ultradźwięki), a potem wrzucone na maszynę.

Kupiłem zregenerowane na allegro z badaniami i gwarancją 12 msc. za niecałe 600 zł/szt. Używane, takie wyciągnięte z innego idzie nawet dostać za 400 zł.

Co do objawów to na luzie np. na światłach wpadał w cykliczne wibracje. Raz były mniejsze, raz większe. Nie było na to reguły. Obrotomierz tak samo stał w miejscu i nie było żadnych dziwnych dźwięków, naciśnięcie sprzęgła nic nie zmieniało.

Ogólnie "na oko" można stwierdzić czy wtrysk Ci buja, to ściągnąć osłonę i zobaczyć czy trzęsie się metalowa rurka doprowadzona do wtrysku. U mnie telepotała się na pierwszym o wiele bardziej niż na pozostałych.

Edytowane przez Santroy

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 27.04.2018 o 16:21, Santroy napisał:

Najpierw były wyczyszczone (zanurzanie + ultradźwięki), a potem wrzucone na maszynę.

Kupiłem zregenerowane na allegro z badaniami i gwarancją 12 msc. za niecałe 600 zł/szt. Używane, takie wyciągnięte z innego idzie nawet dostać za 400 zł.

Co do objawów to na luzie np. na światłach wpadał w cykliczne wibracje. Raz były mniejsze, raz większe. Nie było na to reguły. Obrotomierz tak samo stał w miejscu i nie było żadnych dziwnych dźwięków, naciśnięcie sprzęgła nic nie zmieniało.

Ogólnie "na oko" można stwierdzić czy wtrysk Ci buja, to ściągnąć osłonę i zobaczyć czy trzęsie się metalowa rurka doprowadzona do wtrysku. U mnie telepotała się na pierwszym o wiele bardziej niż na pozostałych.

A co jeśli wymieniłem na używane i nadal jest ten sam problem? Kopci na postoju na biało.

Opublikowano

witam kolegów, a ja mam tak :  silnik zimny pracuje jak benzyniak .. super,  korekcja foto nr 1,  gdy silnik rozgrzany pojawia się drżenie, korekcja foto nr 2 , czy to może być wina wtrysku na 1 cylindrze ?  jak to wygląda ?

image.jpeg

CIEPŁY.JPG

Opublikowano
21 godzin temu, ROBERT1970 napisał:

witam kolegów, a ja mam tak :  silnik zimny pracuje jak benzyniak .. super,  korekcja foto nr 1,  gdy silnik rozgrzany pojawia się drżenie, korekcja foto nr 2 , czy to może być wina wtrysku na 1 cylindrze ?  jak to wygląda ?

image.jpeg

CIEPŁY.JPG

Miałem tak samo, wtryski wymieniłem i problem nie ustąpił. 

Opublikowano

...hmmm i co nic z tym nie zrobiłeś ... co jest grane , miał ktoś taki przypadek ?

Opublikowano
6 godzin temu, ROBERT1970 napisał:

...hmmm i co nic z tym nie zrobiłeś ... co jest grane , miał ktoś taki przypadek ?

Jestem umówiony na sprawdzenie kompresji. Ale dopiero w przyszłym tygodniu,

Opublikowano

koledzy , a ciśnienie u mnie paliwa ? tak skacze od 21 do 26 mniej więcej ...

Opublikowano
9 godzin temu, ROBERT1970 napisał:

koledzy , a ciśnienie u mnie paliwa ? tak skacze od 21 do 26 mniej więcej ...

Masz w porządku.

Opublikowano

A  może wałki wyrównoważające w pompie oleju ??? podobno też tak drży ....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.