Treść opublikowana przez Stachu Jones
-
Drzwi skrzypią po gwałtownym otwarciu drzwi
Witam, podczas dużych wiatrów które miały miejsce miesiąc temu odwoziłem koleżankę z pracy do mieszkania. Kiedy już miała wysiadać, otworzyła drzwi po czym wiatr gwałtownie je otworzył, aż się dziwię, ze ich nie zagiął w drugą stronę, naprawdę było to mocne otwarcie. Po tym incydencie, kiedy jeżdżę po dziurach, na wysokości środkowego słupka występuje takie metaliczne skrzypienie. Szczeliny drzwi wydają się być jednakowe, zawiasy nie są połamane, natomiast skrzypienie dochodzi na wysokości górnego mocowania pasów bezpieczeństwa. Ja wiem, że to wróżenie z kuli, ale może ktoś coś podpowie gdzie szukać przyczyny tego skrzypienia. Do tej pory nie miałem żadnych nieprzyjemnych dźwięków, a już dostaję powoli szału...
-
110Ah kończy żywot po 12 latach, Varta czy Autopart?
Do pracy mam 35 km w jedną stronę. Jeżdżę 5 lat i nigdy mnie nie zawiodła przy starcie. Nawet w duże mrozy.
-
110Ah kończy żywot po 12 latach, Varta czy Autopart?
Witam, przez ostatnie 3 tygodnie wyskakiwał mi komunikat battery weak, przy czym 2 dni temu, miałem problem z odpaleniem samochodu, musiałem podładować przez 15 minut (o.O) baterię i samochód uruchomił silnik. Akumulator 12 letni, jeszcze oryginalny (Varta 110Ah). Można wnioskować, że bateria kończy swój żywot- a nigdy wcześniej nie miałem z rozruchem problemów nawet przy -15 stopni. Zastanawiam się nad Vartą/Bosch oraz polskim Autopart. Czy ktoś może montował już użytkuje tej firmy akumulator? Na internecie jest dość sporo pozytywnych opinii. Różnica między Vartą, a Autopart to raptem 180 zł, ale Autopart (420 zł) mogę kupić na miejscu i w razie problemów jestem w stanie szybko ją dostarczyć do sklepu. Natomiast Varta na allegro 550 zł (plus 80 zł przesyłka), natomiast w sklepie we Włocławku 700 zł. No i pytanie czy warto dopłacać czy lepiej wziąć tego Autoparta?
-
Czy Petrygo faktycznie lepiej unikać?
Witam, jak w temacie, słyszałem kilka opinii, ze petrygo nie leje się do układu chłodzenia bo jest silnie agresywny? Czy faktycznie, czy to są opinie sprzed 20stu lat?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mozna mieć pewność, ze nie przejadę się na jakości tego oleju? Nigdy nie kupowałem oleju przez allegro z obawy, ze Castrol często jest podrabiany
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam, w temacie oleju, ale chodzi o zakup. Co sądzicie o oficjalnym sklepie Castrola na allegro? Warto zakupić taki olej rzekomego oficjalnego dystrybutora? Tutaj 132 zł, w sklepie muszę dać 170 zł. Castrol Edge TITANIUM 5W-30 LL PC 4L + zawieszka 8999416225 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 131,99 zł - Castrol Edge TITANIUM 5W-30 LL PC 4L + zawieszka (8999416225). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
-
Wibracje samochodu przy większych prędkościach
I co było przyczyną?
-
Polecane opony zimowe
Zdecydowałem się jednak na Nokiany WR D4.
-
Polecane opony zimowe
Po angielsku nie sprec**je, ale wygląda na film promujący nokiana.
-
Polecane opony zimowe
Okej, wiec jeszcze ostatnie pytanie, bo byłem już zdecydowany na Nokiany, ale spojrzałem jeszcze w jeden test i teraz zmieniłem obiekt zainteresowań. Mianowicie chodzi o BFGoodrich G-Force Winter 2. Poniżej link do testu. Używa ktoś może opon tej firmy? Cena zbliżona do Nokianów, jednak w tym teście Nokianom bliżej do Dębicy niż do podium. Test opon zimowych Auto Bild 2019 w rozmiarze 225/45 R17 TESTYOPON.PL
-
Polecane opony zimowe
Ciekawe, niby 225 zalecana, 215 chyba też powinna pasować, co?
-
Polecane opony zimowe
Tzn? Według tabel dla 7,5j 16 zalecana jest opona 225/ 55 R16, wiec dla 215 powinno się dać 60? Auto jeździ obecnie na 235/40 R18 i jest to 3.0 TDI.
-
Polecane opony zimowe
Cześć, Panowie, jakieś doświadczenia w temacie felg 7,5j 16 ET45? Jakie opony do tego, według tabel 225, ale zastanawiam się czy 215 nie byłyby lepszym kompromisem między kołami wąskimi a szerokimi.
-
Wymiana wałka rozrządu wydechowego 4-6
Sam sobie odpowiem- da się bez rozpinania.
-
Wymiana wałka rozrządu wydechowego 4-6
Witam, miał moze ktoś nieprzyjemność wymiany wałka rozrządu cylindrów 4-6? Chodzi o wydechowy. Idzie wymienić go bez rozpinania rozrządu? Prawdopodobnie jest winowajcą tego, że nie wychodzi pomiar kompresji na cylindrze 5 i 6. On nie jest wytarty jak to bywało w 2.5 tylko tak jakby metal był za twardy i po prostu w kilku miejscach lekko poodpękiwał.
-
Wykres EGR, czy tak powinien pracować sprawny EGR?
-
Wykres EGR, czy tak powinien pracować sprawny EGR?
-
Wykres EGR, czy tak powinien pracować sprawny EGR?
Witajcie. Może ktoś z Was dogłębnie przerabiał diagnostykę pracy zaworu EGR? W załączniku znajduje się przebieg pracy zaworu w okresie 4-5 minut. Czy to jest prawidłowa praca?Dodam, że to praca na rozgrzanym silniku. Na początku rejestrowania przebiegu, jest on linią poziomą. Wystarczyło, ze chwilę lekko przygazowałem i przebieg zmienił się na taki niestabilny. Po 2 minutach wrócił do pierwotnego kształtu. Czy to normalna praca, czy przycina się?
-
Cykliczne bujanie samochodem razem z falowaniem obrotów
Udało Ci się rozwiazać problem?
-
drgania silnika
Razem z wibracją budy, wibrował również silnik oraz falowały obroty?
-
CAGA - Drgania karoserii na biegu jałowym
Masz w porządku.
-
Cykliczne bujanie samochodem razem z falowaniem obrotów
Przy awarii chłodnicy spalin, autem telepie w podobny sposób jakby wypadał zapłon?
-
CAGA - Drgania karoserii na biegu jałowym
Jestem umówiony na sprawdzenie kompresji. Ale dopiero w przyszłym tygodniu,
-
Cykliczne bujanie samochodem razem z falowaniem obrotów
Co mi po płynie jak ja chce rozwiązać problem telepania całym samochodem.
-
CAGA - Drgania karoserii na biegu jałowym
Miałem tak samo, wtryski wymieniłem i problem nie ustąpił.