Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APU] Problem z "jedynką", "dwójką" i "trójką"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Kupiłem A4 B5 2000r. 2 m-ce temu i zauważyłem pewien problem - na zimnym silniku dwójka i trójka bardzo ciążko wchodzą a żeby wbić jedynkę samochód musi praktycznie się zatrzymać. Dwójka i trójka wchodzą dopiero po przyhamowaniu do niewielkiej prędkości. Za radą mechanika miesiąc temu wymieniłem olej w przekładni na pełny syntetyk Mobil1 (dokładnego oznaczenia nie pamiętam, w każdym razie przeznaczenie na pewno do skrzyń-widziałem pojemniki) i co? Brak poprawy! :wallbash: Czyżby synchronizatory 1-2 i 3-4? Zaznaczam, ze po nagrzaniu silnika (po ok. 5km) problem znika! Aha skrzynia ma oznaczenie EHV.

Proszę o radę!

Opublikowano

Niestety ja nie pomogę ale chciałbym jeszcze dorzucić jedno pytanko. Dlaczego 1 mogę wrzucić tylko na postoju podobnie jest też ze wstecznym? Domyślam się że tak ma być, ale czy ktoś mi może wytłumaczy łopatologicznie na czym to polega??

Opublikowano

Dlaczego 1 mogę wrzucić tylko na postoju podobnie jest też ze wstecznym? Domyślam się że tak ma być, ale czy ktoś mi może wytłumaczy łopatologicznie na czym to polega??

tak ma być u mnie tez tak jest.Przyznaj sam szczerze kto redukuje w czasie jazdy bieg z 2 na 1.Jedynka służy wyłącznie do ruszania z postoju.Ciesz się, że nieudało (nieudaje) się Tobie zastosować takiej kombinacji w czasie jazdy, bo remont skrzyni w takim wypadku czeka.Tak samo jest z biegiem wstecznym dopiero podczas pełnego zatrzymania mozna wrzucic bieg.
Opublikowano

Nie, nie to nie chodzi o redukcję, ale np jest z górki i się lekko toczy to by się przydało 1 bo na 2 za wolno. Tak miałem w audi 100 i tej tez tak jest ze często muszę "startować" z 2. Jestem ciekawy jak oni to zrobili. Jestem elektrotechnikiem i na mechanice się znam w zakresie takim jak każdy facet powinien, czyli szczegółów nie znam :( a szkoda.

Opublikowano

Niestety ja nie pomogę ale chciałbym jeszcze dorzucić jedno pytanko. Dlaczego 1 mogę wrzucić tylko na postoju podobnie jest też ze wstecznym? Domyślam się że tak ma być, ale czy ktoś mi może wytłumaczy łopatologicznie na czym to polega??

Brak synchronizatorów[br]Dopisany: 11 Luty 2009, 20:50_________________________________________________

Witam!

Kupiłem A4 B5 2000r. 2 m-ce temu i zauważyłem pewien problem - na zimnym silniku dwójka i trójka bardzo ciążko wchodzą a żeby wbić jedynkę samochód musi praktycznie się zatrzymać. Dwójka i trójka wchodzą dopiero po przyhamowaniu do niewielkiej prędkości. Za radą mechanika miesiąc temu wymieniłem olej w przekładni na pełny syntetyk Mobil1 (dokładnego oznaczenia nie pamiętam, w każdym razie przeznaczenie na pewno do skrzyń-widziałem pojemniki) i co? Brak poprawy! :wallbash: Czyżby synchronizatory 1-2 i 3-4? Zaznaczam, ze po nagrzaniu silnika (po ok. 5km) problem znika! Aha skrzynia ma oznaczenie EHV.

Proszę o radę!

zapowietrzony układ lub wysprzęglik w stanie agonalnym
Opublikowano

A jeśli problem jest tylko z dwujką, jak zimny to strasznie ciężko wchodzi po rozgrzaniu ciut lepiej ale i tak to nie to ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.