Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki przy hamowaniu, czy to magiel?


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś się orientuje czy magiel może stukać kilkukrotnie podczas jednego hamowania na prostych lub skręconych kołach? 

Ogólnie gdyby nie to, że właśnie wymieniłem magiel i to po tym pojawiły się stuki to obstawiał bym przegub... no ale właśnie, czyżby zbieg okoliczności? Wydaje mi się, że to nielogiczne, że magiel stuka kilka razy... 

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koncowki w maglu i drazki?

Dales nowe???

Sprawdz czy wszystko dobrze dokreciles??

Magiel stukalby np na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem nowych. Przełożyłem stare, ze starego magla, bo były sztywne i nic mi nie stukało, a drążki ori audi lemy tam miałem więc mówię sensu nie ma, jak bez luzów na kuli chodzą.  Założyłem tylko nowe osłony. 

Stuka na gładkim przy hamowaniu tudzież manewrowaniu parkingowym, bardziej skręcając w lewo i na wprost, a nie słyszałem przy skręcaniu w prawo. 

To takie stukanie kilkukrotne jakby się naginał jakiś resor :D

 

Wrócę z majówki to będę sprawdzał dopiero co tam się dzieje. Drążki skręcałem w imadle. 

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj moze zabrzmi to smiesznie ale sprawdz czy masz dokrecone dobrze szpilki w kole.

Co tam moze pukac,posprawdzaj dobrze wszystkie sruby od magla,moze aku nie dokrecony.

Nastepnie oblukaj dobrze czy spirala na przewodzie nie obija sie o nic.

Magiel tez moze stukac.

Czasem magiel uszkadza sie jak nie dajemy kontry na listwie tzn jak nie zlapiemy kluczem listwy przy odk i dok drazkow.

Jak jestes na majowce to chodz odkrec kola i oblukaj czy wsio ok zeby powrot byl bez niespodzianek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czeka mnie regeneracja magla, oddałem starego do zakładu.

Magiel kupiony od kolegi z forum okazał się szrotem.

Zauważałem lekki ubytek płynu już po około 2-3 tygodniach użytkowania, ale jeszcze czekałem z oceną, a dzisiaj rano totalnie wywaliło mu uszczelnienia więc autem nie mogę jeździć, bo jak przejadę 10km to w zbiorniczku nie ma już połowy płynu. Jak zsunąłem dziś osłonę to dostałem tym płynem prosto w twarz, bo wytworzyło się tam ciśnienie -.-

Także realnie straciłem już ponad 350zł na używkę, a teraz czeka mnie 550zł na regenerację plus dodatkowo płyn.

 

 

34456767_10211752854884859_990015246200471552_n.jpg

34470247_10211752855404872_3238012480525434880_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tego nie wiem...

Póki co nie podaję kto, bo czekam na odpowiedź z jego strony co w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac kto taki "miły "jest.

Komu dajesz do roboty magiel???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem wczoraj tutaj:

https://www.google.com/maps/place/Przekładnie+kierownicze.+Maglownice/@51.7838605,19.3970794,17z/data=!4m5!3m4!1s0x471bb557a68e6c87:0x49c2e8cc0f97310a!8m2!3d51.7838605!4d19.3992681

 

To co mnie pozytywnie zaskoczyło, to że dają 2 lata gwarancji, a to jest dość niespotykane.

Opinie dobre, a z rozmowy wynikało sensowne podejście, że jak się coś nie nadaje do naprawy to nie będą tego nawet próbować reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj  dobrze jaki plyn zalac syntetyk czy minrmeralny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem też o tym, mówił, że oni sprawdzają to cisnieniowo jakoś na czerwonym ATF? ale że jak na aucie był mineralny to lać mineralny. Zalewają Febim, ale dopytam jak zrobią (o ile nie stwierdzą, że to co im dałem to szrot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...