Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oznaczenie kolorystyczne sprężyn s-line


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

trafiają mi się do mojego b6 1.9tdi sedan sprężynki s-line tyle ze prawdopodobnie są to springi z b7 mają oznaczenie kolorów: przednie: zielone,zielone,zielone,niebieskie tylne: różowe,niebieskie czy takie sprezynki podejda pod moje autko??

jesli nie to jakie jeszcze oznaczenie kolorystyczne bedzie pasowac??

pozdrawiam i prosze o pomoc :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2.0 TDI przód nie usiądzie tak jak powinien :(

zielone,zielone,zielone,niebieskie

to na bank jest 1BE czyli s-line

i na bank B7 :)

ale jak to jest 2.0 TDI to tyl usiądzie OK a przód będzie wysoko :( ja tak mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest oznaczenie kolorystyczne przednich sprezynek s-line do diesla ( bo to tez ma chyba znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2,5 TDI tez podejdą ale wszystko zalezy od tego jakie mają kropki na sobie

juz z Łukaszemr rozkminiliśmy jak to działa :)

wiec tak

:) jesli ma to byc S-line

to nie może na przedniej spręzynie miec rózowej kropki to pierwszy warunek

jak jest niebieska kropka teoretycznie jest to 'współczynnik ugięcia' 6 lub mniej

jak jest biała kropka to jest 'współczynnik ugięcia' około 8 i do 1.9 TDI jest za wysoka :)

to tak w skrócie :)

niebieska zielona zielona ma 5

niebieska zielona zielona zielona ma 6 i takie ma łukasz u siebie w TDI 1.9 AVF i leży fajnie :) (ja własnie takie wczoraj kupiłem na allegro :)

a co do tyłu to nie wiem róznica między sedanem a avantem a Q jest własnie w twardości sprężyn ;)

jeśli sie myle Łukaszku popraw mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git :)

wczoraj Łukasz miał dośc spore przejscia :) zeby to ustalic ale jestem z niego dumny

i w nagrode zabiore go w niedziele na basen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki Panowie... a popiedz Boberek ile Cie to wyszlo na allegro?? kupiles same sprigni czy tez amorki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilka fajnych kompletów na ebayu tyle ze jak sie pytam czy jest możliwa wysypka do Polski to żaden Szwab sie nie zgadza:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

I autko siadzie tak z 20-30 mm??? tak mam to rozumiec???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna tabelka lukaszr, a teraz pytanie jaki jest prawidlowy wspolczynnik ugiecia dla 1.9tdi. bo te sprezynki byly w 1.8t (wiec silnik jest chyba troche lzejszy w 1.8t??). Tak jak powiedzmy tyl nie ma wiekszego znaczenia bo ciezar jest raczej taki sam to przod juz chyba ma??? czy sie myle????

I teraz pytanko troche z innej beczki czy lepiej kupic ori uzywki czy np. weiteca tos takiego http://cgi.ebay.de/WEITEC-Federn-SportF-Audi-A4-Typ-8E-00-30-30-28210041_W0QQitemZ360129133989QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item360129133989&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A2%7C39%3A1%7C240%3A1318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kur.. tez mam nad tym dylemat... :chytry: sporo osób z klubu jeździ na weitecach i chyba nie narzekają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kur.. tez mam nad tym dylemat... :chytry: sporo osób z klubu jeździ na weitecach i chyba nie narzekają :mysli:

ja mam weiteci w drugim autku( yaris ) i naprawde jestem zadowolony autko jezdzi jak maly gokart :wink4:. pare dni temu u kumpla w a4 tez zalozylism, waiteca 50/50 mm autko szura brzuszkiem po ziemi( wyglad rewelka). rozumiem co ori to ori, ale z drugiej strony co nowe to nowe??? ja mysle o 30/30mm tak zeby sie tym dalo jeszcze jezdzic :wink4: :gwizdanie:

tak jak juz wczesniej powiedzialem super tabelka i napewno przyda sie dla potomnych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez myślę ze 30/30 będzie w sam raz.. wiec jeśli do okresu wiosny czyt. okolic marca-kwietnia nie trafi mi sie jakiś fajny nie zjeżdżony zestaw sprężyn z s line to kupie te weiteci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...