Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oznaczenie kolorystyczne sprężyn s-line


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o pomoc. Autko prezentuje sie tak

http://img504.imageshack.us/my.php?image=dsc02548xe9.jpg

i chciałbym je obniżyć, czy te spręzyny bedą pasowały (żeby nie było zadnych problemów) i czy musze kupować amory nowe czy na standardowe założyłbym te spręzyny

http://allegro.pl/item529894189_sprezyny_obnizajace_audi_a4_8e_h_r_35_35.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym o pomoc. Autko prezentuje sie tak

http://img504.imageshack.us/my.php?image=dsc02548xe9.jpg

i chciałbym je obniżyć, czy te spręzyny bedą pasowały (żeby nie było zadnych problemów) i czy musze kupować amory nowe czy na standardowe założyłbym te spręzyny

http://allegro.pl/item529894189_sprezyny_obnizajace_audi_a4_8e_h_r_35_35.html

Jesli chcesz obnizyc o 35mm to same amorki spokojnie stykną... :) wszystko powinno smigac jak talala :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam aczkolwiek to tez zalezy w jakim stanie masz obecne amorki, obnizajac autko zaczna one pracowac w innym zakresie i jezeli juz sa w kiepskim stanie to po paru tysiach bedzie je musial wymienic:( Ja wlasnie oczekuje przesylki z niemiec ze sprezynkami weitec'a 30/30 :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam aczkolwiek to tez zalezy w jakim stanie masz obecne amorki, obnizajac autko zaczna one pracowac w innym zakresie i jezeli juz sa w kiepskim stanie to po paru tysiach bedzie je musial wymienic:( Ja wlasnie oczekuje przesylki z niemiec ze sprezynkami weitec'a 30/30 :naughty::kox:

Myśle że są w dobrym stanie bo super mi sie jeździ, a jak juz coś to jakiej firmy amorki polecić możesz, i czy jest jakas róznica w jeździe jak założe te fabryczne amory czy innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w drugim autku(yaris) zalozylem sprezyny weitec'a na stare amorki i po dwoch miechach musialem wymieniac amorki. kupilem amorki KYB (gazowe). Yarisek jezdzi jak maly gokart :wink4: . z tego zestawu jestem zadowolony tzn weitec + KYB. co do audi to z wymiana amorkow sie wstrzymam bo niedawno mialem przeglad i wyszlo ze sa prawie w 100% sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w drugim autku(yaris) zalozylem sprezyny weitec'a na stare amorki i po dwoch miechach musialem wymieniac amorki. kupilem amorki KYB (gazowe). Yarisek jezdzi jak maly gokart :wink4: . z tego zestawu jestem zadowolony tzn weitec + KYB. co do audi to z wymiana amorkow sie wstrzymam bo niedawno mialem przeglad i wyszlo ze sa prawie w 100% sprawne.

nawet nowy amor nie ma 100% sprawnoci

a KYB to jest jakosciowo słaby amorek

a ty chyba nigdy gokartem nie jezdziłes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie boberek ze nawet nowy amorek nie jest w 100% sprawny dlatego napisalem '"prawie"(pewnie wlascicel przedemna je wymienil???) czemu twierdzisz ze KYB jest slaby, ja jak narazie mam dobre doswiadczenie z tymi amorkami w poprzednim autku jak i w yarisku(jezeli w audi bede musial wymienic to tez raczej KYB) co do gokarta jezdzilem i to calkiem niedawno :P , no dobra ale jezdzi sie PRAWIE jak gokartem( generalnie 100 razy lepiej niz seria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze dla uściślenia chciałem zapytać czy dobrze rozumuję. Dla B7 2.0 TDI "Weight range" to 8-12? Czyli jesli chodzi o amortyzatory 1BE to przód: 8E0 413 031 DG i tył: 8E0 513 036 T ?

Kupiłem sprężynki s-line i coraz bardziej zastanawiam się nad dokupieniem amorów. Jedni piszą, że można śmiało wymienić same sprężyny (amortyzatory zostają 1BA), drudzy że tylko i wyłącznie trzeba cały komplet. Już się sam w tym pogubiłem... :mysli: Wymieniał ktoś same springi? Są jakieś efekty uboczne, jak np. bardzo szybkie zużywanie się amortyzatorów, czy złe prowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem same sprezynki w drugim aucie (yaris) i pare mcy pozniej musialem wymieniac amorki, ale najprawdopodobnie te byly od nowosci. na dniach bede wymienial sprezynki w audi i zakladam je na amorki 1BA. jak padna to wymienie. no pewnie i lepiej wymienic caly komplet bo zawsze to sztywniejsze i nowe amorki, ale czy jest sens wywalac kase jezeli te co masz sa jeszcze dobre???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak wy sie sracie z tą wymiana amorków

zmienin sprezyny i będzie dobrze

jak ci sie rozwalą to wymieniasz

nie jestes wstanie okraslic czy ci padna szybciej czy nie

nie wiesz jaki jest icgh stan teraz

nie dojezdizłes kompletu amorków do konca wiec nie wiesz czy padają szybciej ktor puscił kiedys jakis steroeotyp i kazdy gada te bzdury

jak obnizysz - 30 mm to nic sie nie stanie praca amora będzi eprawie identyczna

a jak zalzysz s-line - 20 to juz na bank sie niec nie stanie

amorek seryjny jest odentyczny na długośc jak s-line tylko nie jest taki twardy

wiec przestancie sie sr** i gadać głupoty zakładaj sprezynyi po poroblemie :)

:chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak wy sie sracie z tą wymiana amorków

zmienin sprezyny i będzie dobrze

jak ci sie rozwalą to wymieniasz

nie jestes wstanie okraslic czy ci padna szybciej czy nie

nie wiesz jaki jest icgh stan teraz

nie dojezdizłes kompletu amorków do konca wiec nie wiesz czy padają szybciej ktor puscił kiedys jakis steroeotyp i kazdy gada te bzdury

jak obnizysz - 30 mm to nic sie nie stanie praca amora będzi eprawie identyczna

a jak zalzysz s-line - 20 to juz na bank sie niec nie stanie

amorek seryjny jest odentyczny na długośc jak s-line tylko nie jest taki twardy

wiec przestancie sie sr** i gadać głupoty zakładaj sprezynyi po poroblemie :)

:chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry:

Namówiłeś mnie, przestaje się sr** i zakładam sprężyny. :) Jak padną seryjne amorki to wtedy będę myślał nad zmianą. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieska zielona zielona ma 5

niebieska zielona zielona zielona ma 6 i takie ma łukasz u siebie w TDI 1.9 AVF i leży fajnie :)

A w tabelce jest inaczej. To jakie ma w końcu Łukasz.

niebieska zielona zielona zielona ma 7 w tabeli i takie znalazłem w dobrej cenie.

a na tył niebieska pomarańczowa pomarańczowa (ale chyba sprzedawcy chodziło o różowe)

I to wtedy by było 7 na przód 9 na tył czyli jak do mojego rozumiem :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam samych sprezyn, niestety na jebaju troche ciezko, kilka aukcji jest ale z ori, moze 2 znalazlem z s-linowymi sprezynami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że odgrzeję starego kotleta :gwizdanie:

mam tą tabelkę od Łukasza (której nie można drukować :evil::chytry:)

i mam małe pytanko jak wy odczytujecie jakie amory czy springi są do konkretnego modelu bo nie mogę zjarzyć za bardzo

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że odgrzeję starego kotleta :gwizdanie:

mam tą tabelkę od Łukasza (której nie można drukować :evil::chytry:)

i mam małe pytanko jak wy odczytujecie jakie amory czy springi są do konkretnego modelu bo nie mogę zjarzyć za bardzo

:mysli:

Z samego katalogu nie dojdziesz jakie są konkretnie sprężyny i amory do Twojego auta.

Musisz znać WR osi swojego auta.

Podaj vin to Ci podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne czyli biały różowy różowy to na pewno 1BA czyli nie s-line WR9 a przód nie wiem nie moge znaleźć oznaczeń

ale jak z jednego samochodu to raczej nie.

S-line to pewnie był ale nie w zawieszeniu.

Po co pytasz o to samo w dwóch tematach jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...