Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak to jest z tymi CB radiami ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: wszystkich. Od jakiegoś czasu myślę nad CB do swojego auta. Postawiłem na presidenta, Tylko ni cholery nie wiem czym rożnią się Harry i Johnny wyglądają identycznie. Jeśli już wybrać to które z nich. I kolejna sprawa. Rózne są opinie na temat anten. Jak już kupywać to wybrał bym także presidenta, ale jak zawsze jakieś "ale" jaka to ma być antena. Niby mówią że im dłuższy bat tym leprzy zasięg. Owszem jest jedna taka antena presidenta ktora ma 220 cm, Ale auto pewnie wyglądało by jak samochód zdalnie sterowany. Są też małe antenki które mają po 40 cm ale one pewnie mają zasięg napewno mniejszy niż te z długim batem. Interesuje mnie tylko zestaw presidenta. Czy im więkrzy zysk (np +6 dBi) tym lepiej?? I co to jest długość fali (np 1/2, 1/4, 5/8, 6/8 albo 7/7 itp)?? Czy im więkrza tym leprza?? Jaką polecacie, głownie mi chodzi o antene (magnes czy stała, na krawędzi klapy bagażnika przy szybie na środku [nie chcę dziurawić auta]). Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rożnią się Harry i Johnny wyglądają identycznie

rożnia sie tym, że jak bedziesz chciał jechac np. do niemiec ibedzesz nawijał z polakami to OK ale jak bedziesz chiał pogadac z niemcami to juz lipa bo na radyjku Johnny niema takiej możliwości (ostatnio ktoś sie juz pytał wiec mogłes poprostu poszukać :szukaj:)

A co do anteny to jak juz sam napisałes czym dłuższa tym lepsza chodz bywają wyjątki.... Dodam jeszcze, że jeżeli zależy ci na zasięgu to bierz antene stałą, a nie magnesówke. skoro chcesz miec dobry zestaw to niepowinno ci przeszkadzac że antena ma 220cm :wink4: ja mam podobna i nieprzeszkadza mi to, że może auto wyglada jak na serowanie, bo dzieki temu słysze caaały Gorzów bez problemu. Dobra antena to Podstawa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie chodzi o Modulacje AM / FM. Jest antena president Texas ktora ma 2080mm. Jeżeli mówisz Że na stałe to czy tak długi bat owszem będzie się wyginał do tyłu przy dużych prędkościach ale czy przy mocowaniu nie będzie mi odginał / odkształcał blachy w okolicach miejsca mocowania?? 5bb980eccf7a03c0m.jpg. A jeśli by dać ją na duży magnes?? Garaż mam nie zawysoki także będzie o niego zawadzać no i parkingi poziomowe też będą moje znaczy raczej sufity lampy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często będziesz używał cb :?: I czy tylko w jednym aucie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie chodzi o Modulacje AM / FM. Jest antena president Texas ktora ma 2080mm. Jeżeli mówisz Że na stałe to czy tak długi bat owszem będzie się wyginał do tyłu przy dużych prędkościach ale czy przy mocowaniu nie będzie mi odginał / odkształcał blachy w okolicach miejsca mocowania?? 5bb980eccf7a03c0m.jpg. A jeśli by dać ją na duży magnes?? Garaż mam nie zawysoki także będzie o niego zawadzać no i parkingi poziomowe też będą moje znaczy raczej sufity lampy itp.

Powiem tak jak dla mnie to na texsasa szkoda kasy możesz kupić

http://www.allegro.pl/item547826576_antena_cb_montazowa_sirio_megawatt_4000_pl_fv_gw.html

http://www.allegro.pl/item532311306_uwaga_antena_cb_sirio_turbo_5000_sklep_cb.html

tą sam mam i jestem zadowolony ,a co do montażu to magnes min 160 mm . Ja mam na uchwycie i nic mi nie gnie no chyba ze wsadzisz ja w dziurę to musisz podłożyć podkładkę większą bo anteny takie długie trochę waza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do montażu to magnes min 160 mm .

Ja mam 90cm i też mi wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do montażu to magnes min 160 mm .

Ja mam 90cm i też mi wystarcza...

zależy jaki długi bat ja swoja st5000 dałem na magnes 145 mm i przy 130 zmiotło ją [br]Dopisany: 12 Luty 2009, 12:43_________________________________________________ale przeczytałem twojego posta posta jarko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeczytałem twojego posta posta jarko :decayed:

domyślam się :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zestaw Harry II i tą antenę Presidenta http://www.allegro.pl/item543776382_nowa_president_gamma_90_gwarancja.html na uchwycie na tylnej klapie i jestem bardzo zadowolony. Ściąga tak samo jak miałem wcześniej antenę 165cm lema eagle obecna ma 90cm wysokości jedynie jest grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie chodzi o Modulacje AM / FM.

dokładnie tak

A co do mocowania to mi nic nie odkształca wszysko jest ok. Jak bedziesz miał dobre mocowanie nic niepowinno sie dziać. Albo możesz na relingu ją zamontować, jesli posiadza taka możliwość. Na magnesie nigdy nie bedziesz miał takiego zasięgu jak na stałej... oczywiscie zależy czy bedziesz jeszcze jeździł jednym autem czy kilkoma to wtedy rozsądniejszy bedzie niby magnes. Ja mam stała i wrazie W małą magnesówe :tongue4:

Przy wieździe do garażu lub na parking poziomowy to zawsze możesz odkrecić cewke z batem i niespowoduje to rozstrojenia anteny, ani niczego. Ja tak robie :wink4:

A co do anteny to nie sugeruj się firmą i cena bo niezawsze te najdroższe są najlepsze :gwizdanie:. Zwródz uwage na parametry anteny itp. :hi:[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 14:30_________________________________________________http://www.allegro.pl/item532311306_uwaga_antena_cb_sirio_turbo_5000_sklep_cb.html

ta antena jest godna uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że antena bardzo ważna, ale po co mu niewiadomo jaka :mysli:

Na trasie spokojnie wystarczy zasięg 4-5km... A w mieście wszystkich słuchać nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że antena bardzo ważna, ale po co mu niewiadomo jaka :mysli:

Na trasie spokojnie wystarczy zasięg 4-5km... A w mieście wszystkich słuchać nie musi :)

dokładnie :good: ja mam Floridę na dachu i 5 km słyszę w trasie spokojnie :) a przynajmniej auto jakoś wygląda :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niemówie przeciesz, że ma ja kupić, :wink4: ale chciał dobra antene to mu pokazałem. Ja mam taka, ale wiadomo, że nie każdemu jest taka potrzeba. Kupi jaką bedzie chciał nawet taką 35cm jak mu bedzie pasować :) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, bo temat powielamy :)

Proponuję przenieść rozmowę do tego wątka:

http://www.a4-klub.pl/smf/cb_radio_i_antena_jakie-t1995.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...