Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8t niedogrzewanie + spadek temp w trasie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:siema:

Przejde do sedna sprawy: błędów na VAGu brak

silnik bardzo wolno zaczął się dogrzewać, jak jade ok 70-100km/h to na blacie i na VAGu temperatura waha się w okolicach 65 stopni, w korkach w miescie dojdzie do 85 i w trasie znowu spada.

Ja to rozumiem, że termostat zablokował się w pozycji otwartej i trzeba kupić nowy termostat (lub wkład? nie wiem nie znam się:)? zgadza się?

Czy jakąś inną diagnozę zrobić?

Opublikowano
2 godziny temu, WYSKUN napisał:

:siema:

Przejde do sedna sprawy: błędów na VAGu brak

silnik bardzo wolno zaczął się dogrzewać, jak jade ok 70-100km/h to na blacie i na VAGu temperatura waha się w okolicach 65 stopni, w korkach w miescie dojdzie do 85 i w trasie znowu spada.

Ja to rozumiem, że termostat zablokował się w pozycji otwartej i trzeba kupić nowy termostat (lub wkład? nie wiem nie znam się:)? zgadza się?

Czy jakąś inną diagnozę zrobić?

odpal samochód i po paru minutach jak zacznie łapać temperature sprawdź czy wąż idący od termostatu robi się ciepły jak tak to 100% termostat 

Opublikowano
  • Autor

Mowa o tym co na zdjęciu czy obojętnie który od układu chłodzenia?

 

A jeśli nie robi się ciepły to ?

aaa.jpg

Opublikowano
4 minuty temu, WYSKUN napisał:

Mowa o tym co na zdjęciu czy obojętnie który od układu chłodzenia?

 

A jeśli nie robi się ciepły to ?

aaa.jpg

nie termostat masz pod kolektorem dolotowym od niego idzie wąż na duł do chłodnicy 

Jeśli nie robi się ciepły przed osiągnięciem ~90c  to znaczy ze termostat jest sprawny ale z tego co piszesz to wychodzi 100% termostat

 

Edytowane przez dawid221

Opublikowano
  • Autor

dzięki. Sprawdze z rana

Opublikowano
1 minutę temu, WYSKUN napisał:

dzięki. Sprawdze z rana

nie ma sprawy 

wracając do twojego pytania wyżej to u ciebie jak coś to jest sam wkład wiec cena nie wielka 

Opublikowano
  • Autor

na dniach dobiorę się do termostatu tylko czy rozebranie go to jakaś komplikacja czy łatwo dostać się do tego wkładu?

 

ten jest ok?

 

https://www.iparts.pl/czesc/termostat-ukladu-chlodzenia-calorstat-by-vernet-th627387j,audi,a4-8e2-b6-2000-11-2004-12,1-8-t-150km,5-4731-15506-100095-0-215-th627387j.html

Opublikowano
4 minuty temu, WYSKUN napisał:

na dniach dobiorę się do termostatu tylko czy rozebranie go to jakaś komplikacja czy łatwo dostać się do tego wkładu?

 

ten jest ok?

 

https://www.iparts.pl/czesc/termostat-ukladu-chlodzenia-calorstat-by-vernet-th627387j,audi,a4-8e2-b6-2000-11-2004-12,1-8-t-150km,5-4731-15506-100095-0-215-th627387j.html

tak ten będzie dobry ale jak poszukasz na internecie to za około 50 złoty można dostać oryginalny  

jak masz kanał to bez problemu go wymienisz ale bez też się da obudowa termostatu jest przykręcana na 2 śruby do bloku odkręcasz wyciągasz stary wkładasz nowy zalewasz płyn i śmigasz dalej ?

Opublikowano
  • Autor

podziękował:thumbup1:

Opublikowano
15 minut temu, dawid221 napisał:

tak ten będzie dobry ale jak poszukasz na internecie to za około 50 złoty można dostać oryginalny  

 

Tak jak kolega napisał-zapakuj ori, zamienniki lubią często padać niedługo po montażu, kolega przerabiał ten temat ostatnio w A3, miał to samo z temperaturą jak u Ciebie, zamiennik padł po 2 tyg...kupił ori i jest spokój

Opublikowano
  • Autor

Dobrze mówicie.

Tylko tę ori to w aso czy kogoś polecacie kto sprzedaje ori?

Opublikowano
  • Autor

odpaliłem auto i jak temperatura ledwo ruszyła się na wskazówce powyżej 50 sttopni a wąż pod termostatem był ciepły. Nie gorący ale ciepły. czyli termostat

Opublikowano
5 godzin temu, WYSKUN napisał:

odpaliłem auto i jak temperatura ledwo ruszyła się na wskazówce powyżej 50 sttopni a wąż pod termostatem był ciepły. Nie gorący ale ciepły. czyli termostat

 

12 godzin temu, WYSKUN napisał:

Dobrze mówicie.

Tylko tę ori to w aso czy kogoś polecacie kto sprzedaje ori?

no to jak wąż robi się ciepły po odpaleniu to znaczy ze termostat masz uchylony cały czas i puszcza cały czas płyn na chłodnice przez co nie łapie temperatury .

na allegro znalazłem niby oryginalny : http://allegro.pl/vw-passat-b2-b3-b4-b5-1-6-1-8-t-1-9-tdi-termostat-i7247176225.html

Ale najlepiej zadzwoń sobie do aso i zapytaj w jakiej cenie maja bo czasem bywa ze jest taniej niż na internecie 

Opublikowano
  • Autor

wymieniłem. Pomogło:)

dzięki za pomoc!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.