Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwna praca wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

od pewnego czasu mam problem z chłodzeniem, który zresztą doprowadził do większych usterek i nie chcę powtórki.

Wentylator po uzyskaniu temperatury przez układ próbuje dwa razy lekko wystartować przesuwając się dosłownie kilka centymetrów a następne, po chwili przestoju zaczyna się powoli obracać jakieś 5-10 sekund po czym znów staje.
Nie reaguje absolutnie na załączenie klimy i bez względu na podnoszenie się temperatury w układzie cały czas stoi, czasami lekko drgnie.

Sterownik nowiutki, model wg zaleceń ASO, termostat też. Może miał ktoś takie objawy i ma pomysł gdzie szukać.

Wg. mechanika wywala błąd sterownika ale jak wspomniałem mam dwa, z czego jeden nowy i reakcje są takie same.

 

Opublikowano

Masz tam wiskozę? Może wiskoza jest padnięta i elektromagnez nie może jej załączyć aby chłodziła.

Wentylator elektryczny odpowiada za załączanie klimatyzacji.

Opublikowano
  • Autor

na kable działa

Opublikowano

Wykonaj w sterowniku silnika i klimatronika output test  - tam jest test wentylatorów. Powinny się załączać, rozpędzać i zwalniać. Sprawdź czy tak działają. Jaki nr sterownika dobrałeś?

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem, że przez VCDS-a ale mój jakiś taki inny jest, połwa funkcji niedostępna ?

8E0 959 501 AD

Edytowane przez smart.bart

Opublikowano

sprawdź w takim razie czy obudowa ECU nie jest pęknięta i przekaźniki nie pływają w wodzie

Opublikowano
  • Autor

A więc, po testach własnych:

- przekaźniki ok

- przewody od sterownika po ECU zdrowe 

- wentylator bezpośrednio na kable działa, nie zasuwa jak odrzutowiec ale kręci 

- napięcie zasilania do sterownika dochodzi

- na jednym przewodzie sygnałowym przy sterowniku jest 12V, drugi faluje- więc jakiś tam sygnał płynie 

- napięcie ze sterownika na wentylator nie wychodzi 

- na output testach żadnej reakcji, zarówno silnika jak i klimy

- wywala błąd 18080

- na obydwu sterownika ten sam schemat

Jakieś nowe pomysły?

Edytowane przez smart.bart

Opublikowano
  • Autor

Zmieniam zeznania:

- błąd skasowany nie powrócił 

-output test na klimie bez rezultatu

- udał się output test na silniku i wówczas kręci 

- na zagrzanym silniku nie kręci 

Edytowane przez smart.bart

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.