Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie oraz skrzypienie - pomoc, porada


Rampage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zwracam się do was z pomocą w swoim Audi A4 b5 99r. Od blisko roku czasu słyszę w lewym kole stukanie jadąc po dziurach oraz kostce. Można by to opisać takim "tykaniem". 

Gdy tylko pojawiło się stukanie zjawiłem się u swojego mechanika, który stwierdził że nic nie ma, polecił mi bym pojechał na szarpaki mechaniczne. Po ich wykonaniu nie wyszedł żaden luz, dodatkowo diagnosta sprawdził po swojemu zawieszenie i mówi, że wszystko jest w porządku, nie czuje żadnego luzu, czy też widzi. 

Po zimie pojawiło się dodatkowo skrzypienie, jest ono w zasadzie w różnych chwilach podczas jazdy. Odgłos dochodzi z okolicy lewego koła, coś jakby metal o metal się ocierał i powoduje owe skrzypienie.

Skoro mechanik stwierdził że luzów nie ma i to samo wyszło na szarpakach, to należy temat przyłowiowo "olać" ?

Jakieś rady?

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Rampage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo aż tak techniczny nie jestem aczkolwiek być może jest to amorek. Jakby mu smarowania brakowało po tej zimie :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlewaruj samochód aby zrobić więcej miejsca i zobacz czy nie jest mokry, czasem już delikatne puszczanie może powodować stuki, których się nie wylapie na stacji kontroli podczas testu amortyzatorów. Najlepiej było by go wyjąć i sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We czwartek podjade do zaprzyjaznionego mechanika i sprawdze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w gumach jest sucho. Żadnych luzów faktycznie nie było. Dobre nasmarowanie i wszystko przywrócone do normy. Skrzypienia i stukania ustały. Widocznie zima (sól na drogach) zrobiły swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...