Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika, źle odczytuje obroty


WetEdward

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciałbym przywitać się  z wszystkimi, jestem świeżo co zarejestrowanym użytkownikiem.

Może znajdzie się ktoś kto mógłby pomóc, doradzić itp.

Mój problem zaczął się gdy kupiłem samochód Audi a4 b5 1.6 ADP 94rok, mianowicie licznik miał uszkodzony pełny fis i zakupiłem licznik z działającym fisem lecz okazało sie że obrotomierz źle wskazuje. Na seryjnym obroty były prawidłowe w okolicach 1000-900 a teraz na tym zakupionym jest 500-400. Stary licznik z lekkomyslności i braku wiedzy sprzedałem i kontakt z nabywcą znikł. Aktualny licznik jest z 98roku lecz nie wiem z jakiego silnika ponieważ kupiłem go na szrocie i nie dostałem takich informacji. Wiem że da się wgrac wsad do licznika pod silnik 1.6 adp lecz nie dokońca wiem jak to uczynić i trochę się obawiam robić to. Posiadam kabelek obd od viakena z allegro i vag k + comandera 1.4 i 2.5 działające z tym kabelkiem, sprawdzałem. Znalazłem wsad na necie tylko tak jak pisałem nw jak to zrobić tak by nie popsuć. Obroty na vcds są w porządku  980rpm tylko na liczniku wskazuje od 400 do 500rpm

Jeśli ktos robił coć podobnego lub zna się na tym prosiłbym o pomoc. Z góry dziekuję za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz zakodowany na v6. Musisz zakodować na r4.

Vcds, vag-com czy co tam masz, wchodzisz w licznik (17-instruments), recode ( XXX6X zmieniasz na XXX4X)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem tak jak pisałeś i wszystko pięknie działa, dzięki wielki.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...