Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.9 Afn zaciera wałek po remoncie


Cieslarmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim afnie przydarzyła mi się ostatnio przygoda taka, że urwał się zawór i zniszczyl głowice i jeden tłok. Zdecydowałem się na remont silnika rozebralem wszystko. Głowica od 1 z bo miałem taką, do regeneracji ja oddałem przed montażem dotarcie zaworów nowe uszczelniacze i splanowanie bo ta uszkodzona nie nadawała się na nic. Do wymiany był też ten jeden tłok ale jako że miałem 4 tłoki w dobrym stanie od 1z a różnily się budowa trochę od tych moich to postanowiłem wymienić wszystkie 4 z korbowodami. Gładź tulei w stanie bd żadnej rysy. Nowe panewki korbowodowe bo wal też w idealnym stanie, były tam nominalne panewki i takie też nowe zakupiłem i założyłem. Nowe pierścienie na tłoki i poskladalem wszystko do kupy, głowica wróciła z remontu nowe uszczelki śruby wszystko i dodatkowo nowe szklanki. Poskladalem wszystko momenty dokręcania jak w książce. Odpalilem, wszystko wyglądało ok, dopóki nie dodałem lekko gazu. Silnik zaczął tracić moc i wyskoczyła kontrolka ciśnienia oleju, zablokowali go. Teraz sprawa wygląda tak że na niskich obrotach wszystko jest cacy ale gdy dam trochę gazu silnik się dusi i gaśnie a z głowicy po odkreceniu korka zaczyna się dymic i śmierdziec spalonym olejem i czuć tam temperaturę więc zrzucilem pokrywę zaworów i wałek rozrządu i zauważyłem zatarcie na pierwszej panrwce walka od strony rozrządu. Dałem wałek od 1z posprawdzalem wszystko i dzieje się to samo zaciera się wałek. Po doreceniu go do głowicy bez popychaczy kręci się idealnie i leciutko a z popychaczami gdy odpalam silnik to go zaciera. Podmieniona została też pompa oleju w misce na tą rowniez od tego 1z (nie wiem czemu sam ją chciałem zmienić ale zmieniłem i może to był błąd). Co może być powodem tych anomalii? Ta pompa od 1z może dawać słabe ciśnienie? Wiem że ten silnik 1z chodził do końca normalnie ale auto zostało rozbite i silnik był wyciagnięty i leżał może z dwa lata. Z góry dziękuję za podpowiedzi jeśli komuś coś się nasunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...